Dodaj ogłoszenie

Działka nad jeziorem dolnośląskie

Sposób na inflację? Własna nieruchomość

Rezygnując z wielkomiejskiego zgiełku i przeprowadzając się na łono natury, z pewnością poczujesz wewnętrzny spokój. Szczególnie, że w dobie galopującej inflacji, chyba nie ma lepszego zabezpieczenia finansów osobistych, niż zakup nieruchomości. Dzięki takiej inwestycji możesz cieszyć się przebywaniem wśród oszałamiających walorów krajobrazowych. Zyskujesz też pewność, że w przyszłości sprzedaż atrakcyjnie położonej ziemi, ma szansę przynieść wymierne korzyści.

Województwo dolnośląskie – odpocznij w cichej i spokojnej okolicy

Na zwiedzających czekają atrakcje turystyczne takie jak Zamek Książ położony w miejscowości Wałbrzych czy malownicza Dolina Baryczy w gminie Trzebnica. Kolejnym punktem na turystycznej mapie Dolnego Śląska, którego nie można ominąć, są Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich. To cztery wyjątkowe leśne jeziora zabarwione minerałami: żółte, purpurowe, błękitne i zielono-czarne. A może zdecydujesz się poszukać działki na sprzedaż nad Jeziorem Bystrzyckim? To akwen położony w Górach Sowich w dolinie Bystrzycy, u stóp zamku Grodno. Trudno o bardziej atrakcyjną działkę rekreacyjną niż ta, z której masz bliski dostęp nie tylko do własnej linii brzegowej, ale i do gór oraz słynnej zabytkowej budowli.

Atuty działki budowlanej nad jeziorem

Działka położona nad dolnośląskim jeziorem, np. w miejscowości Rokitki, to sposób na wypoczynek na łonie natury bez konieczności szukania hotelu. Jesteś w niesamowitych okolicznościach natury, jednocześnie będąc we własnym domu. Czy można wyobrazić sobie coś piękniejszego? Realizując marzenia, nie trać jednak analitycznego podejścia. Pamiętaj, że atuty nieruchomości powinny być adekwatne do jej ceny. Np. jeżeli jest to uzbrojona działka, która posiada zainstalowane media oraz kanalizację, zamieszkanie na takim terenie finalnie będzie dużo łatwiejsze, niż w przypadku parceli zupełnie pustej. Warto zwracać uwagę na tego typu uwarunkowania.

Dom jednorodzinny czy domek letniskowy?

Gdy wiesz, że woda to twój żywioł i nie chcesz się z nią rozstawać, zdecyduj się na zakup własnej nadwodnej przystani. Teren działki, którą wybierzesz, powinien pasować do twoich potrzeb i oczekiwań. Jeżeli interesuje cię pozwolenie na budowę domu mieszkalnego, najkorzystniejsza będzie działka w kształcie prostokąta. Znajdzie się wtedy na niej miejsce na główny budynek, jak i poboczne zabudowania jak np. domek na drzewie, plac zabaw czy niewielki sad. Jeśli położona nad jeziorem nieruchomość ma być miejscem twojego wakacyjnego wypoczynku, może lepiej zdecydować się na działkę o pow. nieco mniejszej, ale za to zlokalizowanej blisko turystycznych atrakcji? Taki domek letniskowy będzie znakomitą bazą wypadową do podróżowania po całym regionie.

Własny biznes w domu nad jeziorem

Myślisz nad rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej? Działka z linią brzegową doskonale się do tego nadaje! Na rynku jest wiele ofert sprzedaży nieruchomości. Działka budowlana o powierzchni ok. 1000 m2 pozwoli na prowadzenie intratnego biznesu. Duża działka nad zalewem? To miejsce na twój własny ośrodek wypoczynkowy! Jeśli kupisz atrakcyjną działkę rolną, dodatkowo możesz zacząć prowadzić gospodarstwo agroturystyczne. A może zaczniesz sprzedawać wyhodowane na tej ziemi pyszne, ekologiczne warzywa? Wtedy przyda ci się działka przy drodze, by postawić na niej duży billboard reklamowy.

Jakie inwestycje sprawdzą się w obrębie tej lokalizacji?

Nie ma przeszkód, by pracować tu zdalnie np. jako programista. Można też prowadzić wypożyczalnię kajaków, rowerów wodnych lub pontonów. Pięknie położona działka to także idealne miejsce na restaurację na wodzie. W otoczeniu lasów i słodkich wód jest też możliwość organizowania kursów przetrwania i survivalu. A jeśli zadbasz o dojazd do działki drogą asfaltową, na pewno zjawi się u ciebie mnóstwo spragnionych kontaktu z naturą turystów. W końcu mieszkańcy Wrocławia i innych dolnośląskich miast mają daleko zarówno nad morze, jak i na Mazury. Nadwodny wypoczynek to właśnie to, czego im brakuje. Czemu więc nie mieliby z rozkoszą spędzić weekendu na twojej działce z dostępem do jeziora? Tak usytuowana parcela to prawdziwa skarbnica pomysłów na biznes!

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i warunki zabudowy

Nie każda nieruchomość gruntowa nadaje się do stworzenia całorocznej ostoi. Atrakcyjnie położona działka pod zabudowę mieszkalną musi mieć dokumenty potwierdzające prawny status tego gruntu. Sprzedaż działki budowlanej powinien poprzedzić proces szczegółowego sprawdzenia dokumentacji. Parcela położona w bardzo atrakcyjnej okolicy nie spełni swojego zadania, jeśli w MPZP działka oznaczona będzie jako grunt, na którym nie wolno stawiać domów.

Planujesz kupić lub sprzedać? Sprawdź Buylando

Szukasz działki z lasem i jeziorem na sprzedaż? Kusi cię możliwość nabycia działki inwestycyjnej nad jeziorem w województwie dolnośląskim? Dostępne działki sprawdzisz na portalu Buylando. A może jesteś w odwrotnej sytuacji i masz do sprzedania 2 działki rekreacyjne we Wrocławiu? Pomożemy ci znaleźć nabywcę. Z nami inwestowanie w nieruchomości może być łatwiejsze niż myślisz.

Formularz kontaktowy

Zamknij

Wypełnij formularz Oddzwonimy do Ciebie!

Śpieszy Ci się? Zadzwoń do konsultanta

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

+48 796 787 167

Szukasz działki w konkretnej lokalizacji?

Znajdziemy ją dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w celu znalezienia odpowiedniej oferty.

Zamknij