Dodaj ogłoszenie

Działka nad jeziorem pomorskie

Działka nad jeziorem w województwie pomorskim – tu połączysz przyjemne z pożytecznym

Wizja była jasna. Prawdziwie rekreacyjna okolica. Z dala od miasta i cywilizacji. Odpoczynek od hałasu i codziennego zgiełku. Zastanawiałeś się, jak to osiągnąć. W końcu przyszła właściwa myśl. Kupię działkę blisko jeziora! Wypoczynek nad linią brzegową to marzenie wielu osób ceniących bliski kontakt z naturą. Decydując się na zakup działki nad jeziorem, inwestujesz nie tylko w cudowny urlop, ale dbasz też o swoje bezpieczeństwo finansowe. Trudno o lepsze zabezpieczenie oszczędności przed inflacją. Taka lokata kapitału ma szansę w przyszłości obficie zaprocentować. Atrakcyjną działkę budowlaną w razie potrzeby z zyskiem sprzedasz. Mądry inwestor celuje dziś w grunty pod budowę domu w województwie pomorskim. I dobrze na tym wychodzi.

Inwestycja w pięknej lokalizacji – czasem słodko, czasem słono

Morze Bałtyckie jest niezwykle malownicze, ale czasem masz już dość kąpieli w zimnej i słonej wodzie? Co powiesz na zakup działki z jednoczesnym dostępem do morza i do jeziora? Taki grunt to prawdziwy luksus. Podwójna plaża na własnej ziemi? Brzmi świetnie! Koniec ery wypożyczania domków letniskowych w każde wakacje. Teraz masz własną działkę rekreacyjną, na której możesz pojawić się o każdej porze roku. Może to być również twój całoroczny azyl. Kto powiedział, że działka nad jeziorem z linią brzegową ma być odwiedzana jedynie latem?

Odkryj turystyczny potencjał regionu

Co zwiedzisz najpierw? Trójmiasto czy Bory Tucholskie? Najpierw kąpiel w spokojnych wodach Jeziora Łapińskiego (gmina Żukowo), a później spacer po parku krajobrazowym. Spokojna okolica i pełna głowa pomysłów. Byłeś już we wsi Kolbudy? Weekend nad tamtejszym zalewem to prawdziwy relaks. Czas też wybrać się na zwiedzanie obfitującej w atrakcje turystyczne Gdyni. W powiecie starogardzkim czekają na ciebie wody Jeziora Godziszewskiego – w sam raz na naukę pływania motorówką. A wieczorem powrót na piękną działkę, która należy tylko do ciebie. Jeśli to parcela z dostępem do linii brzegowej jeziora, możesz podziwiać krajobrazy z perspektywy prywatnej łodzi. Później relaks na pomoście i ognisko. Na wszystko jest czas. To idealne miejsce.

Nieruchomość nad samym jeziorem

Niewątpliwie posiadanie odrębnej własności nad jeziorem jest bardzo wygodne. Tak zlokalizowana działka stanowi doskonałe miejsce rekreacji. Jako właściciel działki nad jeziorem musisz jednak liczyć się obostrzeniami prawa wodnego. Nie możesz zabudować działki w odległości 100 metrów od brzegu. Chodzi o to, by nie zakazać przechodniom spaceru wzdłuż akwenu. To wyjątkowy typ parceli. Zanim postawisz budynek na takiej działce, warto wykonać badania geotechniczne. Specjaliści wykonają odwierty o głębokości ok. 1,5 m w kilku miejscach. Nie są one obowiązkowe, ale pozwolą określić poziom wód gruntowych oraz skład gleby. To bardzo przydatne informacje – bez nich nie będzie możliwa instalacja studni głębinowej.

O tym musisz pamiętać decydując się na zakup ziemi

Przeczytałeś, że do sprzedaży jest działka. Choć serce zabiło ci mocniej, nie zapomnij o kilku istotnych szczegółach. Uwagę przy zakupie zwróć też na status prawny parceli. To właśnie od niego będą zależały możliwe warunki zabudowy. Nieruchomość granicząca z lasem jest piękna, ale czy można na niej wybudować dom jednorodzinny? Zdecydowanie warto zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i innymi dokumentami, które pozwolą ci poznać środowiskowe uwarunkowania działki. Istotny może się też okazać typ własności oraz najbliższe sąsiedztwo obiektu.

Duża działka z widokiem na jezioro

Cały proces wyboru i zakupu nieruchomości nad jeziorem może być nieco skomplikowany, jeśli postanowisz przejść przez niego w pojedynkę. Do rozważenia jest wiele ofert. Np. w przypadku korzystnych cenowo działek, które nie są uzbrojone, będziesz musiał zastanowić się, ile finalnie zapłacisz za doprowadzenie kanalizacji oraz mediów. Zdecydowanie przydałaby się porada kogoś, kto może objąć wzrokiem wszystkie wady i zalety danego gruntu. Zarówno przy zakupie, jak i w procedurze sprzedaży działki postaw na Buylando. Znajdziesz tu wyłącznie wyselekcjonowane i zweryfikowane oferty działek nad jeziorem w województwie pomorskim. Zawsze możesz też liczyć na pomoc konsultantów.

Formularz kontaktowy

Zamknij

Wypełnij formularz Oddzwonimy do Ciebie!

Śpieszy Ci się? Zadzwoń do konsultanta

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

+48 796 787 167

Szukasz działki w konkretnej lokalizacji?

Znajdziemy ją dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w celu znalezienia odpowiedniej oferty.

Zamknij