Dodaj ogłoszenie

Działki z linią brzegową Kaszuby

Działki na Pomorzu + Dom modułowy w cenie

 • od 369 000 zł

 • od 1003 m2

 • 4 grunty

 • Natura Natura
 • Media Media
 • Lokata Lokata

Działki na Pomorzu - Słowińskie Dęby

 • od 99 000 zł

 • od 800 m2

 • 54 grunty

 • Klimat Klimat
 • Relaks Relaks
 • Lokata Lokata

Niesamowita okolica pełna natury

Ziemia kaszubska to niezwykle ciekawy oraz bardzo zróżnicowany region obejmujący fragment polskiego wybrzeża, niezliczoną ilość czystych jezior oraz tajemnicze, gęste lasy skrywające w sobie wiele sekretów. Pozwól sobie zakochać się w tutejszych urokliwych miasteczkach i malowniczych krajobrazach, a może to właśnie w tym miejscu znajdziesz doskonałą przestrzeń dla siebie.

Region ten znajduje się w północnej Polsce, w województwie pomorskim i stanowi część Pomorza Gdańskiego. Obejmuje tereny od Konarzyn i Brus koło Chojnic, aż po Trójmiasto oraz Mierzeję Helską. Podziwianie uroków przyrodniczych regionu możliwe jest dzięki gęstej sieci szlaków turystycznych — pieszych, rowerowych, konnych oraz wodnych. Jednym z najbardziej znanych miast są Kartuzy znane z kompleksu zakonnego pozostałego po zakonie Kartuzów.

Pojezierze Kaszubskie

Krajobraz, różnorodność oraz bogactwo fauny i flory to elementy sprawiające, że ziemia kaszubska to doskonały obszar pod względem turystycznym. Pojezierze Kaszubskie stanowi malowniczą krainę jezior, bukowych i sosnowych lasów oraz pagórków morenowych. W okolicznych lasach dominują przede wszystkim sosny, świerki oraz buki.

Ze względu na unikatowe walory przyrodniczo-krajobrazowe ziemi kaszubskiej, niektóre jej obszary zostały objęte szczególną ochroną, m.in. w formie parków krajobrazowych, parków narodowych, obszarów Natura 2000, rezerwatów przyrody oraz pomników przyrody. Tutejsza natura wywarła znaczący wpływ na kulturę oraz zajęcia Kaszubów. Jej ogromne znaczenie dla mieszkańców ma również odzwierciedlenie w słowach kaszubskiego hymnu narodowego.

Odkryj uroki Szwajcarii Kaszubskiej

Środkowa część ziemi kaszubskiej ze względu na podobieństwo do krajobrazów Szwajcarii nazywana jest przez turystów Szwajcarią Kaszubską. Sami Kaszubi częściej korzystają z nazw powiatu lub gminy albo mówią o tych regionach wëstrzódk, czyli środek kraju. Odnajdziesz tutaj ogrom jezior, rzek, lasów oraz gór. Poznasz unikalną kulturę, tradycje oraz naturalną kuchnię regionalną.

Jedną z popularniejszych atrakcji jest tutaj Droga Kaszubska, czyli trasa licząca około 21 km, którą można pokonać samochodem lub rowerem. Piękne widoki, bogactwo natury i urokliwe miejscowości sprawiają, że jest chętnie odwiedzana przez turystów.

Kultura, zwyczaje i język kaszubski

Mieszkańcy tego regionu posiadają własną kulturę oraz język kaszubski, którym na co dzień posługuje się ok. 400 tys. osób, z czego 100 tys. deklaruje go jako język ojczysty. W Polsce istnieje również kilkadziesiąt szkół, w których uczniowie uczą się kaszubskiego. Przez dziesięciolecia język kaszubski nie był uznawany za osobny język, a jedynie za dialekt języka polskiego.

Kultura mieszkańców ziemi kaszubskiej jest niezwykle różnorodna i łączy w sobie elementy kultury chłopskiej oraz mieszczańskiej, a nawet szlacheckiej. Haft kaszubski, zwyczaje oraz kaszubska kuchnia to tylko niektóre z elementów tej części Polski, które warto odkryć.

Działki z linią brzegową jeziora na Kaszubach

Własne kilka m2 pod zabudowę jednorodzinną lub turystyczną przy brzegu jeziora to doskonała inwestycja zarówno jeśli chodzi o ochronę kapitału, jak i własne samopoczucie oraz komfort psychiczny. Bezpośredni kontakt z naturą redukuje poziom wszechobecnego stresu oraz pozwala na ukojenie nerwów. Jest to również przestrzeń doskonała pod różnego rodzaju inwestycje, rekreację oraz wypoczynek.

Poszukiwanie własnej działki nad jeziorem z linią brzegową może wymagać cierpliwości, ponieważ wbrew pozorom nie jest ich aż tak wiele na rynku nieruchomości. Działki z linią brzegową jeziora stanowią jedynie 0,96% wszystkich działek w Polsce, z czego aż 76% z nich zlokalizowanych jest na samych Mazurach.

Nieruchomość budowlana lub rekreacyjna nad jeziorem — jak kupić odpowiednią?

Działka budowlana z dostępem do jeziora lub z widokiem na jezioro otwiera przed Tobą ogrom możliwości jej wykorzystania. Możesz zbudować swój dom całoroczny, second-home lub stworzyć nocleg dla przyjeżdżających tu licznie turystów. Otoczone przyrodą i spokojem miejsca prowadzone w duchu slow przyciągają coraz więcej osób znudzonych miejskim zgiełkiem.

Atrakcyjna działka rekreacyjna oferuje równie duże możliwości. Status działki tego typu zazwyczaj pozwala na postawienie jedynie domu letniego nieprzeznaczonego do mieszkania w nim przez cały rok, wiaty, altany ogrodowej lub budynków gospodarczych. Można postawić taki domek nawet w przypadku, gdy działka nie posiada dostępu do bieżącej wody, prądu oraz kanalizacji.

Oferty nieruchomości na Kaszubach

Chcesz kupić lub sprzedać działkę? W Buylando oferujemy na sprzedaż działki zlokalizowane w najpiękniejszych regionach Polski. Wszystkie nieruchomości dostępne na Buylando są dokładnie sprawdzane, dzięki czemu dostajesz szczegółowe informacje na temat interesującego Cię gruntu.

Zapoznaj się z działkami dostępnymi w naszej ofercie, zobacz filmy oraz zdjęcia działki i okolicy z lotu ptaka, wszystkie niezbędne dokumenty i wybierz miejsce dopasowane do Twoich potrzeb. Kto wie, może już wkrótce zostaniesz właścicielem działki z własną linią brzegową.

Formularz kontaktowy

Zamknij

Wypełnij formularz Oddzwonimy do Ciebie!

Śpieszy Ci się? Zadzwoń do konsultanta

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

+48 796 787 167

Szukasz działki w konkretnej lokalizacji?

Znajdziemy ją dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w celu znalezienia odpowiedniej oferty.

Zamknij