Dodaj ogłoszenie

Działka nad jeziorem mazowieckie

Sielskie życie nad jeziorem

Czujesz potrzebę, by uciec od wielkomiejskiego zgiełku? Szczególnie jeśli jesteś zapracowanym mieszkańcem stolicy, możesz potrzebować chwili wyciszenia i czasu na spokojne obcowanie z przyrodą. Wyrwij się z dusznych i przytłaczających osiedli betonowej płyty. Czekają na ciebie setki mkw łąk i lasów, które trudno objąć wzrokiem. Warto sprawdzić rekreacyjny charakter mazowieckich jezior. Niezmienność natury ukoi twoje skołatane nerwy, a własny grunt sprawi, że poczujesz się na swoim miejscu.

Self-care w naturalnej postaci

Różna wielkość, jeden cel. Kilka hektarów własnej ziemi lub 200 m2 prywatnej siedziby. Obecnie obserwujemy swoisty „zwrot ku naturze”, przez co działki w nadwodnych lokalizacjach cieszą się dużym powodzeniem. Jeżeli czujesz, że i ty chciałbyś zainwestować w swój dobrostan psychiczny, warto rozważyć stałą przeprowadzkę lub zakup domu letniego w spokojnej, pozamiejskiej okolicy. 

Coś dla duszy, coś dla ciała

Wyobraź sobie, że tafla wody jest duszą, a twoje oczy są jej zwierciadłem. Ty i przyroda stajecie się jednością. Nie chcesz stąd wyjeżdżać. Filozofowie twierdzą, że każdy z nas ma w sobie coś z poety. Potrzebujemy tylko odpowiednich warunków, aby usłyszeć wewnętrzny głos. Działka nad jeziorem może być początkiem twojego prywatnego powrotu do natury. Ale nie tylko psychika skorzysta na takiej przeprowadzce.

Nowa jakość życia

Na wsi łatwo o dostęp do ekologicznej żywności. Nie ma nic lepszego dla zdrowia niż swojskie, naturalne posiłki. Masz dosyć duszącego smogu? W pobliżu jeziora odetchniesz pełną piersią. Jeśli pracujesz zdalnie – co stoi na przeszkodzie, by wykonywać swoje obowiązki w pięknym anturażu? Możesz też wybudować siedlisko, gdzie zrealizujesz się w zupełnie nowej roli – jako właściciel gospodarstwa agroturystycznego lub zacisznego pensjonatu. Chętnych do wynajęcia pokoju z pewnością nie zabraknie.

Grunt to być blisko jeziora

Jest ciepły letni wieczór. Spacerujesz wzdłuż linii brzegowej jeziora. Słyszysz, jak cykają stada koników polnych, a szum tataraku przyjemnie szeleści w twoich uszach. Co by było, gdyby twoja nadwodna nieruchomość miała dostęp do linii brzegowej? Nabycie takiej działki budowlanej to marzenie wielu osób. A marzenia są po to, by je spełniać!

Wodny klimat w zasięgu ręki

Zazwyczaj grunty położone bardzo blisko akwenu mają w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego status działek rolnych. O ile nie planujesz prowadzenia gospodarstwa, może być to nieco problematyczne. By móc postawić na takiej działce dom, będziesz musiał uzyskać formalne przekształcenie warunków zabudowy. Może to generować koszty liczone w tysiącach złotych. Z pewnością zajmie też sporo czasu. Zgodnie z prawem, będąc osobą prywatną,  należy złożyć wniosek w urzędzie, a także zlecić przeprowadzenie badań geotechnicznych. I koniec? Nie, to dopiero początek długiej drogi do uzyskania pozwolenia na rozpoczęcie budowy. Może bardziej interesująca okaże się jednak inwestycja usytuowana nieco dalej od brzegu?

Mazowieckie – województwo, które cię zaskoczy

Chociaż jeziora kojarzą się głównie z Mazurami, to nie są to jedyne zachwycające naturalne akweny na terenie naszego kraju. Mazowsze to bardzo ciekawy region turystyczny. Koniecznie odwiedź Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu i Kampinoski Park Narodowy. Lubisz zwiedzać stare, monumentalne budowle? Wspaniałych zamków znajdziesz tu bez liku! Z podróżowaniem po Mazowszu możesz wiązać nadzieje na naprawdę atrakcyjny wypoczynek.

Przed podpisaniem umowy kupna

Szczególną uwagę przy zakupie zwróć na uwarunkowania okolicznej infrastruktury oraz stan techniczny budynków. Wiesz np. czy działka, którą chcesz nabyć, jest uzbrojona? Świadomy inwestor powinien orientować się w takich kwestiach. Sprawdź też na mapie, czy w pobliżu znajduje się droga publiczna oraz przedsiębiorstwa świadczące najważniejsze usługi. Inwestycja w nieruchomość to spore opłaty. Nie ma co kupować w ciemno. Przed dokonaniem decyzji zweryfikuj więc najważniejsze dokumenty oraz rozporządzenia. Rynek nieruchomości jest duży i łatwo się zagubić. Na szczęście w Buylando znajdziesz najkorzystniejsze oferty działek nad jeziorem w województwie mazowieckim.

Formularz kontaktowy

Zamknij

Wypełnij formularz Oddzwonimy do Ciebie!

Śpieszy Ci się? Zadzwoń do konsultanta

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

+48 796 787 167

Szukasz działki w konkretnej lokalizacji?

Znajdziemy ją dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w celu znalezienia odpowiedniej oferty.

Zamknij