Dodaj ogłoszenie

Działki na sprzedaż nad morzem

Działki nad morzem. Ustka - Machowinko

  • od 198 000 zł

  • od 1000 m2

  • 107 gruntów

  • Morze Morze
  • Klimat Klimat
  • Media Media

Szum morskich fal i ciepły piasek pod stopami

Unikatowości nadmorskich terenów Polski nie trzeba nikomu opisywać, a tym bardziej namawiać do ich odwiedzenia. Bałtyk posiada wielu entuzjastów przybywających tu tłumnie i to nie tylko w trakcie sezonu wczasowego. Ciepły piasek pod nogami, uspokajający szum morskich fal podczas nieśpiesznych spacerów po plaży i błogie „nicnierobienie” to warunki, które nie nudzą się przez bardzo długi czas. Każdy z nas zna w końcu magię romantycznych zachodów słońca spędzanych na plaży, którą chciałoby się przeżywać na co dzień. Dlaczego więc nie zdecydować się na kupno działki nad morzem oraz budowę własnego domu z widokiem na morze?

Bałtyk to nie tylko zatłoczone plaże...

Wyjazd nad morze kojarzy Ci się z tłumami turystów ogrodzonych parawanami tłoczących się na plaży w Rewalu lub Pogorzelicy, imprezami w Mielnie i wątpliwej jakości smażonymi rybami w kosmicznych cenach? Czas to zmienić! Mimo że polskie wybrzeże oblegane jest przez turystów, to nadal możliwe jest znalezienie miejscowości, gdzie możesz postawić swój dom i nie martwić się o gwar za oknem, nawet w szczycie sezonu urlopowego. Województwa usytuowane nad morzem mają do zaoferowania o wiele więcej atrakcyjnych miejsc niż piaszczyste plaże Bałtyku. Również duże miasta położone nad morzem, takie jak np. Gdańsk, skrywają w sobie ogrom wielkomiejskiego, wartego odkrywania uroku.

Morska kuracja — odetchnij świeżym powietrzem

Sekretem nadmorskiego klimatu jest jod, którego pozytywne właściwości na nasz organizm znane są od dawna. Najwięcej jest go jesienią i zimą oraz, co ciekawe, w trakcie załamań pogody. Dzięki silnym wiatrom i wysokim falom poziom jodu w powietrzu ulega znacznemu podwyższeniu. Mieszkańcy terenów bałtyckich dużo rzadziej chorują na choroby tarczycy niż Polacy mieszkający np. w centralnej i południowej części naszego kraju. Zamieszkując blisko morza, zapewniasz sobie codzienną dawkę świeżego i pełnego właściwości zdrowotnych powietrza, a do tego masz duże pole manewru, jeśli chodzi o aktywne spędzanie wolnego czasu.

Nieruchomość nad morzem to ogrom możliwości inwestycyjnych

Nawet kilkaset m2 własnej działki w cichej i spokojnej okolicy morza zapewnia ogrom możliwości inwestycyjnych. Duży potencjał turystyczny, zapotrzebowanie na pensjonaty, pola namiotowe, hotele i domy letniskowe na wynajem sprawiają, że właściciele działek budowlanych nad morzem od wielu lat znajdują się w dobrej sytuacji, a wartość ich nieruchomości z roku na rok wzrasta.

 

Zabudowa turystyczna w bałtyckich kurortach jest gęsta, jednak bogata oferta noclegów nie oznacza, że nie ma możliwości wybicia się w tym środowisku. Obecnie rośnie zapotrzebowanie na infrastrukturę wpisującą się w trend turystyki w rytmie slow — pięknie położone noclegi w połączeniu z aspektami związanymi z tradycją, kulturą regionu oraz poszanowaniem środowiska, a do tego zlokalizowane w otoczeniu natury, to coś, co jest docenianie przez odbiorców takich wartości.

Bezpośrednio nad morzem czy z dala od nadmorskiego zgiełku? Grunt to dobra lokalizacja

Warto wiedzieć, że co roku wody Bałtyku pochłaniają około 50 ha lądu, a przybrzeżne miejscowości w walce z siłami natury buduje kamienne wały w celu zatrzymywania piasku pochłanianego przez fale. Nie zawsze się to jednak sprawdza, dlatego od czasu do czasu na brzegu morza widujemy koparki wydobywające z dna piasek w celu poszerzania plaż. Bez tych czynności wiele miejscowości nie miałoby dostępu do plaż, a woda zaczęłaby dostawać się do miast. Zakup działki na samym wybrzeżu nie wydaje się więc już bezdyskusyjnie atrakcyjny. Działka nad samym morzem może okazać się więc bardziej problematyczna niż taka znajdująca się kilkaset metrów od plaży. Działka oddalona kilkanaście minut od plaży to zazwyczaj lepszy dostęp do punktów usługowych skierowanych do lokalnych mieszkańców, cisza i spokój oraz korzystniejsze ceny inwestycji.

Sprzedam działkę nad morzem — najciekawsze ogłoszenia działek na sprzedaż

Rynek nieruchomości zapewnia obszerny wybór działek, jeżeli szukasz więc sposobu na lokatę kapitału lub działki pod wymarzony dom to warto stale monitorować, jak wygląda ich dostępność w okolicach polskiego wybrzeża. Najwygodniejszą opcją zazwyczaj jest działka budowlana, która jest w pełni uzbrojona i posiada drogę dojazdową utwardzoną lub asfaltową. Kupno działki rolnej lub działki rekreacyjnej może się okazać jednak lepszą opcją dla inwestorów, którzy chcą kupić nieruchomość w niższej cenie i mają czas na przystosowywanie jej do ubiegania się o warunki zabudowy lub zdecydują się na budowę domu bez pozwolenia.

 

Sprawdź ofertę Buylando, gdzie znajdziesz najnowsze ogłoszenia działek nad morzem na sprzedaż oraz oferty najpiękniejszych działek i atrakcyjnych ofert w jednym miejscu. Znajdź ofertę odpowiadającą Twoim preferencjom lub ochroń swój kapitał przed działaniem inflacji.

Formularz kontaktowy

Zamknij

Wypełnij formularz Oddzwonimy do Ciebie!

Śpieszy Ci się? Zadzwoń do konsultanta

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

+48 796 787 167

Szukasz działki w konkretnej lokalizacji?

Znajdziemy ją dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w celu znalezienia odpowiedniej oferty.

Zamknij