Dodaj ogłoszenie

Działki nad jeziorem zachodniopomorskie

Działki Pojezierze Drawskie - działki nad Jeziorem Dołgie

  • od 59 000 zł

  • od 650 m2

  • 209 gruntów

  • Jezioro Jezioro
  • Lasy Lasy
  • Relaks Relaks

Działka z widokiem na jezioro – tutaj odpoczniesz!

Czujesz, że wieje wiatr zmian. Chciałbyś spróbować czegoś nowego. Znowu poczuć pasję do życia. By to zrobić, warto zmienić otoczenie. A gdyby tak zamieszkać w malowniczej miejscowości? Działka, na której wybudujesz dom, mogłaby być jednocześnie w niedalekiej odległości od morza i jeziora. Byłoby idealnie! Własna parcela na pojezierzu zachodniopomorskim to propozycja dla osób doceniających zalety dostępu zarówno do słonej, jak i słodkiej wody. Tak położona działka to luksus. Co powiesz na dom letniskowy lub całoroczny tuż przy linii brzegowej jeziora? Mógłby stać np. 35 km od Szczecina lub Stargardu. Nie byłoby żadnych przeszkód, by wypoczywać w spokojnej okolicy i codziennie dojeżdżać do pracy. Uciekniesz w ten sposób od zgiełku i naładujesz wewnętrzne baterie na kolejny dzień.

Tysiąc tajemnic do odkrycia w województwie zachodniopomorskim

Kiedy twój dom położony jest na terenie województwa zachodniopomorskiego, nie ma już wymówek – czas zwiedzić tę malowniczą krainę. Twoja ładna działka będzie idealną bazą wypadową. Widziałeś już Podziemne miasto w Świnoujściu? To atrakcja turystyczna, której żaden fan militariów nie powinien pominąć. Warto zobaczyć także Jezioro Turkusowe, które oczaruje cię swym intensywnym kolorem. Znajdziesz je na wyspie Wolin, w powiecie kamieńskim. Niektórzy twierdzą, że na jego dnie znajdują się bezcenne skarby. Gdy już będziesz tak blisko, koniecznie wybierz się na spacer po Wolińskim Parku Narodowym. Najlepsze jest to, że w żadnym z tych miejsc nie będziesz musiał szukać pokoju do wynajęcia, ponieważ twoja letnia posiadłość jest położona nad jeziorem tuż obok. Wystarczy wsiąść do pociągu lub samochodu i za kilkadziesiąt minut być na miejscu. To zupełnie nowy komfort podróżowania.

Jak inwestować, to tylko w malowniczej okolicy nad brzegiem wody

Zakup działki rekreacyjnej położonej nad samym jeziorem to nie tylko inwestycja w cudowne miejsce do życia. Dla osób ceniących obcowanie z naturą to prawdziwa gratka, ale również ochrona oszczędności podczas inflacji. Grunty zachowują, a często też zwiększają swoją wartość. Korzystnie zlokalizowaną parcelę zawsze będziesz mógł przecież sprzedać. Niech nieruchomość z dostępem do linii brzegowej będzie miejscem, w którym rozkręcisz swój biznes. W tak atrakcyjnych okolicznościach przyrody może powstać pensjonat, do którego goście będą „walić drzwiami i oknami”. Jeśli kupisz działkę rolną, może warto zastanowić się nad założeniem gospodarstwa agroturystycznego? To świetna wakacyjna lokalizacja dla osób ceniących harmonię. Nie tylko ty tęsknisz za sielskim życiem. Podziel się nim z innymi. Działka położona blisko jeziora ma potencjał więziotwórczy. Otwórz się na nowe przyjaźnie.

Miejscowy plan zagospodarowania – nie obędzie się bez formalności

Postanowione. Chcesz mieć własny dom jednorodzinny. Ma stać kilka m od jeziora i mieć kształt prostokąta. Ustaliłeś, że jest ci potrzebna działka o powierzchni 600 mkw. Zanim zdecydujesz się na zakup, koniecznie zapoznaj się ze szczegółami danej nieruchomości. Istotne też będzie zorientowanie się w lokalnym prawie dotyczącym gruntów budowlanych. Jednym z najważniejszych dokumentów, do których warto zajrzeć, będzie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy. Dzięki temu dowiesz się, czy działka znajduje się w dogodnej lokalizacji, czy można ją bez przeszkód ogrodzić. Uświadomisz sobie, jakie wobec działki zostały wydane warunki zabudowy. Mają one decydujący wpływ na to, co możesz na niej wybudować. Np. jeśli kupisz dużą działkę rolną, a nie zamierzasz prowadzić gospodarstwa, to zamieszkanie na niej będzie utrudnione. Warto wiedzieć o tym jeszcze przed podpisaniem umowy.

Jak odnaleźć się na rynku nieruchomości?

Obejrzałeś już trzy działki z bezpośrednim dostępem do linii brzegu i dalej nie wiesz, na co się zdecydować? Gdy przedmiotem sprzedaży jest atrakcyjna działka, nie warto podejmować pochopnych decyzji. Sprawdź, czy okoliczny teren uwzględnia możliwość dojazdu do działki drogą asfaltową. Dowiedz się, czy pow. parceli podana w ogłoszeniu znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Cena działki jest ważna, ale nie tylko ona powinna decydować o tym, czy zdecydujesz się akurat na działkę budowlaną o powierzchni np. 500 m2. Dobrze jest kupić tanią działkę. Chodzi jednak o to, aby parcela przede wszystkim odpowiadała twoim potrzebom, a jej zagospodarowanie nie nastręczyło ci w przyszłości dodatkowych kosztów. Doprowadzenie prądu do działki na odludziu może być po prostu nieopłacalne. Oferta sprzedaży działki pod budowę letniego domku również powinna zawierać zdjęcia i szczegółowe dokumenty. Dokładne zapoznanie się z ogłoszeniem jest podstawą udanej transakcji.

Najlepsze oferty działek dla miłośników kontaktu z naturą

Wpisujesz w wyszukiwarkę hasło „działki na sprzedaż zachodniopomorskie” i masz wrażenie, że trudno znaleźć naprawdę godną uwagi ofertę? W Buylando znajdziesz propozycje wyłącznie działek zweryfikowanych i posiadających niezbędną dokumentację. Konsultanci zaproponują ci ziemię dostosowaną do oczekiwań i przedstawią główne atuty nieruchomości. W przypadku tak kosztownych inwestycji warto zaufać profesjonalistom. Proces poszukiwania i zakupu wymarzonej działki budowlanej nad jeziorem, jest jak wyprawa w nieznane. Warto na nią wyruszyć z doświadczonym przewodnikiem.

Formularz kontaktowy

Zamknij

Wypełnij formularz Oddzwonimy do Ciebie!

Śpieszy Ci się? Zadzwoń do konsultanta

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

+48 796 787 167

Szukasz działki w konkretnej lokalizacji?

Znajdziemy ją dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w celu znalezienia odpowiedniej oferty.

Zamknij