Dodaj ogłoszenie

Działki nad morzem pomorskie

Działki nad morzem. Ustka - Machowinko

  • od 198 000 zł

  • od 1000 m2

  • 107 gruntów

  • Morze Morze
  • Klimat Klimat
  • Media Media

Działka nad morzem — postaw na województwo pomorskie


Województwo pomorskie odznacza się licznymi walorami, piękna przyroda, szerokie plaże i urokliwe miejscowości. Działka w tym regionie to świetna inwestycja niezależnie od tego, czy zależy nam na jej rekreacyjnym lub mieszkalnym charakterze. Wypoczynek nad morzem nie musi ograniczać się jedynie do terminów wakacyjnych.

 

Stworzenie własnej bazy wypadowej to okazja do regularnego relaksu i ucieczki od miejskiego zgiełku. Jakie cechy wyróżniają atrakcyjną działkę? Lokalizacja w spokojne okolicy, otoczenie zieleni, a może dojazd do działki drogą asfaltową? Warto dokładnie przejrzeć ogłoszenia działek na sprzedaż i znaleźć swoją wymarzoną nieruchomość.

Działka nad morzem — nieruchomość z klimatem

Piękna działka o powierzchni powyżej 500 m2, a na niej mały domek z widokiem na wydmy, czy morskie fale dla wielu wydaje się trudnym do zrealizowania marzeniem. Nic bardziej mylnego, w biurach nieruchomości i portalach internetowych można znaleźć różnorodne oferty działek budowlanych nad morzem dopasowanych do różnych kieszeni.

 

Własna działka na Pomorzu stwarza wiele możliwości od rekreacji i sportu, po inwestycję, czy lokatę oszczędności. Wyjątkowy nadmorski klimat zachęca także do próbowania nowych aktywności (joga, pływanie na SUPie, surfing) i odkrywania lokalnych przysmaków.

Poznaj pomorskie z bliska 

Malownicze widoki to motywacja wielu przyjeżdżających odpocząć nad Bałtykiem. Bezkres wody pozwala na relaks, a kojący szum fal umożliwia wyciszenie. Nadmorski klimat sprzyja także kuracjuszom, którzy szczególnie chętnie korzystają z obfitego w jod powietrza w miesiącach jesiennych i zimowych.

 

Pomorskie poza piękną naturą, może poszczycić się bogatą historią i tradycjami. Ślady dawnego osadnictwa można spotkać w wielu miejscach, jednym z ciekawszych jest Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Na miłośników sztuki również czekają liczne dzieła malarskie, lokalne rękodzieło oraz wyjątkowa architektura w okolicy, w tym największy zamek na świecie, czyli Zamek w Malborku.

Nie tylko Gdańsk i Hel

Region położony na północy kraju ma dużo do zaoferowania. Bałtyk w tej części kraju jest zazwyczaj kojarzony z pięknym Trójmiastem, jednak to nie jedyna atrakcyjna lokalizacja na Pomorzu.  Największym atutem województwa jest bez wątpienia linia brzegowa, która ma długość kilkuset km. To wzdłuż niej powstała mozaika różnorodnych wsi, miast i miasteczek, które zachwycają pięknymi widokami.

 

W mniejszych miejscowościach łatwiej znaleźć przepiękne działki w niższej cenie oraz uniknąć wysokich bloków. Zazwyczaj są to tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, co daje perspektywę życia w spokojnym sąsiedztwie.

Działka budowlana, ROD, czy grunt rolny?

Piękna działka nad morzem dla każdego może oznaczać coś innego. Dla jednych najważniejszą cechą jest bliskość Bałtyku, dla innych położona w centrum miejscowości parcela, z dostępem do najważniejszych punktów usługowych. Niezależnie czy aktualnie korzystamy z pomocy pośrednika, czy szukamy działki samodzielnie, warto ustalić plan działania.

 

Ważny będzie także budżet i przybliżony horyzont czasowy, w którym chcielibyśmy zacząć korzystać z działki. Działka ROD pozwoli na niemal natychmiastowe działania, jednak wiąże się z koniecznością przestrzegania odrębnych regulacji. Więcej formalności należy załatwić również w przypadku działki rolnej, choć ta zazwyczaj wyróżnia się atrakcyjną ceną i zielonym sąsiedztwem. Przewagą działek budowlanych jest przygotowanie ziemi, w tym jej uzbrojenie.

Ogłoszenia „sprzedam działkę rekreacyjną" — na co zwrócić uwagę?

 

Przed podjęciem decyzji zakupowej należy zapoznać się z obowiązującymi w danym miejscu warunkami zabudowy oraz miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Znajomość lokalnych regulacji pozwoli na weryfikacje własnych planów. Warto zwrócić uwagę na powierzchnię, lokalizację i upewnić się, że działka posiada wytyczoną drogę dojazdową.

 

Rynek nieruchomości w Polsce oferuje działki o pow. od kilkuset m2, które pozwalają na zabudowę sezonową lub całoroczną. Przed zakupem działki zaleca się także zwiedzenie okolicy. Warto sprawdzić, czy odległość kilku km od centrum nie było dużą przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu, a także zobaczyć gdzie znajdują się najbliższe sklepy, punkty usługowe, czy szkoły.

Inwestycja blisko morza. Ile m2 powinna mieć działka przeznaczona do zabudowy?

Działka budowlana o powierzchni nawet kilkuset m2 pozwoli na stworzenie tak zwanego second home, który może stanowić bazę wakacyjną, a także zarabiać na siebie w pozostałych miesiącach na zasadach najmu krótkoterminowego.

Odpowiednia powierzchnia działki i regularny kształt pozwoli na większą dowolność w zagospodarowaniu przestrzeni.

 

Gdy już uda się znaleźć idealny teren, sprawdzić zgodność naszych zamierzeń z aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego dotyczącego działki, czas na kolejny krok. Będzie nim wystąpienie o pozwolenie na budowę. Warto pamiętać, że istnieje także możliwość stworzenia zabudowania do 70 m2 bez wskazanego dokumentu.

Działki na sprzedaż nad morzem - połącz relaks z celami inwestycyjnymi

Działki nad morzem mają duży potencjał, co potwierdza niesłabnące zainteresowanie ofertami gruntów położonych w województwie pomorskim czy zachodniopomorskim. Jak pokazują statystyki sprzedaż działki nad morzem, po kilku latach od zakupu może przynieść satysfakcjonujący zysk.

 

Ceny działek stale zyskują na wartości, szczególnie te atrakcyjnie położone, czyli tak zwane działki widokowe. Oferują one piękne widoki i otoczenie przyrody. Ponadto zakup działki inwestycyjnej szczególnie w czasie rosnącej inflacji może okazać się najskuteczniejszym sposobem na ochronę zgromadzonych oszczędności.

Formularz kontaktowy

Zamknij

Wypełnij formularz Oddzwonimy do Ciebie!

Śpieszy Ci się? Zadzwoń do konsultanta

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

+48 796 787 167

Szukasz działki w konkretnej lokalizacji?

Znajdziemy ją dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w celu znalezienia odpowiedniej oferty.

Zamknij