Dodaj ogłoszenie
Masz działkę na sprzedaż? Sprawdź, co musi się znaleźć w ogłoszeniu
| 2 minuty czytania | ocena artykułu 1.0 (1)

Masz działkę na sprzedaż? Sprawdź, co musi się znaleźć w ogłoszeniu

Agnieszka

Agnieszka

Powierzchnia, nazwa gminy lub powiatu i dobre zdjęcia - to 3 najważniejsze parametry, na które w pierwszej kolejności zwraca się uwagę podczas poszukiwań działki. Jednak na tym się nie kończy. Istnieje sporo innych informacji, które przesądzają o szybkim zawarciu transakcji. Zobacz, jak wystawić działkę na sprzedaż, żeby szybko znaleźć kupca.

Działka budowlana pod dom jednorodzinny 


Uzbrojone działki o powierzchni pozwalającej na zbudowanie wygodnego domu cieszą się dużą popularnością. Dzięki doprowadzonym mediom naybwca nie musi martwić się o pozwolenia. Poinformuj o tym w ogłoszeniu, a przyspieszysz sprzedaż. Ważną kwestią jest także obecność drogi dojazdowej utwardzonej. Nawet jeśli jeszcze jej nie ma, ale już znajduje się w planach, również o tym napisz. Kupujący będzie czuł się bezpiecznie, wiedząc, jakie są zamiary gminy. 

Działka rolna pod działalność związaną z uprawą 


Tu najważniejsza jest klasa gruntów i informacja o tym, co się na nich uprawia lub co rosło jeszcze do niedawna. Niekiedy rolnicy kupują kilka mniejszych działek i z ich łącznej powierzchni tworzą jedno duże pole. Jeśli jest taka możliwość - napisz o tym.

Działki położone w pobliżu wsi i miasteczek mają większe szanse powodzenia z uwagi na to, że łatwo dotrzeć do nich maszynami rolniczymi, np. traktorem czy kombajnem. A jeśli kilka części działki ma różny status, koniecznie o tym napisz, uwzględniając możliwości zabudowy.

Działka rekreacyjna - kuś możliwościami spędzania wolnego czasu


Przeznaczona jest do czasowego pobytu, przede wszystkim w celach wypoczynkowych, a nie typowo mieszkaniowych. Daj znać kupującym, w jaki sposób będą mogli skorzystać z wolnego czasu spędzonego na działce kupionej właśnie od Ciebie.

Czy w pobliżu są ciekawe miejsca, które można odwiedzić? A może rosną na niej drzewka owocowe i wykorzystywałeś ją przede wszystkim jako niewielki sad? Zdążyłeś postawić na niej niewielki domek i zorganizować odprowadzenie ścieków? Pisz wprost o wszystkich możliwościach.

Sprzedaż działki - nie ma złej lokalizacji, wystarczą argumenty


Dla każdego gruntu da się znaleźć zalety związane z jego położeniem. Ilu potencjalnych nabywców, tyle pomysłów na wykorzystanie działki. A to, co dla jednego będzie wadą, inny odbierze jako zaletę. W ogłoszeniu wymień wszystko, co dotyczy usytuowania - od obecności w pobliżu głównych dróg, większych miast, atrakcji i szlaków turystycznych. Osoba, która zastanawia się nad kupnem działki, chce wiedzieć, jakie są możliwości spędzania wolnego czasu, ile trwa dojazd po zakupy, a także jakie są połączenia transportem publicznym.

Sprzedaj nieruchomość bez zbędnych komplikacji


Przejrzyste ogłoszenie, w którym zawarłeś wszystkie informacje to gwarancja sukcesu. Brak niedopowiedzeń i klarowne zasady sprawiają, że jesteś wiarygodny dla inwestorów. Wyraźne zdjęcia przyciągają uwagę i pomagają nabywcom podjąć ostateczną decyzję.

Najlepiej, jeśli pokazują działkę z lotu ptaka, bo wtedy widać wszystko, w tym bezpośrednie sąsiedztwo i dalszą okolicę. Widać też układ gruntu - niewiele działek ma idealny kształt prostokąta, a takie zdjęcie pomaga wyobrazić sobie, jak można urządzić ziemię na planie trapezu czy trójkąta.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego


Jeśli działka objęta jest MPZP, również o tym poinformuj. W ten sposób potencjalny nabywca wie, co może wybudować w tym miejscu i czy projekt domu nie koliduje z przepisami. Jednocześnie ma pojęcie o tym, jak w przyszłości może wyglądać bezpośrednie otoczenie jego domu i jakie inwestycje się planuje. To właśnie tu znajdzie wytyczne, w jaki sposób może ogrodzić działkę, który kształt dachu jest dozwolony i ile pięter może mieć jego dom. 

Ogłoszenia działek na sprzedaż - pokaż swój grunt z najlepszej strony


Po sprzedaży działki czeka Cię nieco formalności, zwłaszcza jeśli nie minęło jeszcze 5 lat od kiedy prawnie stałeś się jej właścicielem. Zajrzyj na portal nieruchomości Buylando, na którym nie tylko opublikujesz swoje ogłoszenie, ale również dowiesz się, jakie masz obowiązki po zbyciu ziemi.
Oceń artykuł
Buylando Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej?

Dołącz do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowymi ofertami i aktualnościami na naszym blogu

Formularz kontaktowy

Zamknij

Wypełnij formularz Oddzwonimy do Ciebie!

Śpieszy Ci się? Zadzwoń do konsultanta

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

+48 796 787 167

Szukasz działki w konkretnej lokalizacji?

Znajdziemy ją dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w celu znalezienia odpowiedniej oferty.

Zamknij