Działka nad Jeziorem Kiersztanowskim

 • Jezioro

 • Klimat

 • Lokata

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Natalia

668 Pokaż numer Loading...
 • Imię
 • E-mail
 • Telefon
 • Treść

Podstawowe informacje

Działka widokowa o powierzchni 1,34 ha posiadająca 90 metrów linii brzegowej Jeziora Kiersztanowskiego, z wodą 1 klasy czystości.

Szczegóły dotyczące gruntów:

Powierzchnia działki: 1,34 ha

Cena: od 1 728 600 zł (129 zł/m2)

Rodzaj działki: budowlana

Media: prąd i woda - podpisana umowa na doprowadzenie

 Dojazd:droga utwardzona - zjazd z drogi gminnej

Opis i atuty gruntów


Działka widokowa na wzniesieniu z bezpośrednim dostępem do linii brzegowej Jeziora Kiersztanowskiego. To doskonały teren pod inwestycję wypoczynkową, turystyczną, willę lub pensjonat wakacyjny. Delikatne nachylenie gruntu otwiera piękną panoramę na jezioro oraz całą okolicę, którą wypełniają lasy, łąki oraz urok mazurskich wsi.

Największym atutem działki jest jej położenie na wzniesieniu o wysokości 25 metrów nad poziomem lustra wody oraz prywatna linia brzegowa o długości 90 metrów. Lokalizacja działki zapewnia przepiękne panoramiczne widoki na Jezioro Kiersztanowskie, w którego tafli wody odbija się słońce od południa, aż do zachodu. Z kolei wschód słońca można podziwiać nad bezkresnymi, pagórkowatymi, zielonymi łąkami. Nieruchomość gwarantuje efektywny wypoczynek w ciszy i spokoju z dostępem do sportów i rekreacji w 1 klasy czystości wody.

Do Osady Kiersztanowo prowadzi droga gminna z Mrągowa do Bazyliki Św. Lipka oraz Zamku Krzyżackiego w Reszelu. Zjeżdżając z drogi asfaltowej do samej działki prowadzi już droga polna, która zostanie utwardzona przez lokalnego land dewelopera w ramach podpisanej umowy koordynacyjnej do końca 2022 roku. Ponadto trwają prace nad przyłączeniem prądu oraz wody. Prywatna plaża, pomost, plac zabaw dla dzieci, wiata grillowa, boisko do siatkówki, a także ogrodzenie osady to dodatkowe części wspólne, które zwiększają wartość nieruchomości.

Jezioro Kiersztanowskie to jezioro rynnowe połączone rzeką Dajną z 3 innymi jeziorami (Juno, Dejnowo, Wyrbel) tworząc idealne warunki dla sportów i rekreacji wodnej w strefie ciszy. Tuż obok działki biegnie atrakcyjna trasa rowerowa Mrągowo-Reszel-Święta Lipka-Mrągowo. Znajdujące się w okolicy liczne tereny spacerowe, a przede wszystkim krystalicznie czyste powietrze, to idealne warunki do aktywnej rekreacji przez 365 dni w roku. W niewielkiej odległości od Wsi Kiersztanowo znajdują się znane miasta, ośrodki turystyczne i hotelowe, słynące przede wszystkim z możliwości uprawiania sportów wodnych: Mrągowo (8 km), Ryn (16 km), oraz Kętrzyn (15 km). Dla miłośników żeglarstwa i sportów motorowodnych dojazd do Mikołajek (23 km) - stolicy Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich - zajmuje niespełna 36 minut.


Wizualizacja

Film

Okolica

Jezioro Kiersztanowskie

Pięknie położone i wpisane w malowniczą okolicę Pojezierza Mrągowskiego jezioro rynnowe 1 klasy czystości wody, o powierzchni 148 ha i maksymalnej głębokości 32 metrów umożliwiające kąpiel i uprawianie sportów wodnych.

Mrągowo

Jedno z piękniejszych miast w tej części Polski z licznymi zabytkami i historią, która według źródeł sięga nawet II wieku p.n.e. Liczne zabytki, wśród których największym jest sam układ urbanistyczny miasta z XV i XVI wieku. Bezpośredni dostęp do drogi ekspresowej S16, którą szybko można dojechać do lotniska w Olsztynie.

Atrakcje turystyczne

Okolica słynie z licznych zamków: Krzyżackim w Reszelu, Rynie, zamku oraz pałacu Krasickich w Lidzbarku Warmińskim, a także z twierdzy Boyen w Giżycku oraz Sanktuarium w Świętej Lipce. W Stańczykach można podziwiać niezwykłe dawne mosty kolejowe. W Mamerkach zobaczyć można dobrze zachowany kompleks bunkrów z okresu II wojny światowej, a w Gierłoży kwaterę polową Hitlera. W zimie można korzystać w kompleksu narciarskiego położonego na Górze Czterech Wiatrów.

Pojezierze Mazurskie

Kiersztanowo położone jest na Pojezierzu Mrągowskim, które jest częścią Pojezierza Warmińsko-Mazurskiego - jednego z najpiękniejszych i najbardziej wartościowych przyrodniczo części Polski.

Wybierz działkę

Skontaktuj się z nami

Masz pytania

Skontaktuj się z
naszym konsultantem!

Umów się na rozmowę
 • Numer gruntu

  działka 5/11

 • Powierzchnia

  13400 m2

 • Dostępna

  1 728 600 zł

Zobacz więcej działek

Ważne dokumenty

Wypis i wyrys z księgi wieczystej

Plik dokumentu

Uchwała o ustaleniu MPZP

Plik dokumentu

Zaświadczenie o MPZP

Plik dokumentu

MPZP - mapa

Plik dokumentu

Raport dotyczący działki

Plik dokumentu

Spodobała Ci się ta osada?

Masz pytania dotyczące gruntu? Zainteresowała Cię konkretna działka?

Skontaktuj się z nami

Umów się z naszym doradcą

Skontaktuj się z nami
Zamknij

Zostaw wiadomość, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli wolisz omówić kwestie telefonicznie – zadzwoń

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

668287426