Działka Wojcieszyce

 • Góry

 • Klimat

 • Rowery

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Natalia

668 Pokaż numer Loading...
 • Imię
 • E-mail
 • Telefon
 • Treść

Podstawowe informacje

Działka znajduje się we wsi Wojcieszyce w bliskim sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru, a także zaledwie 10 km od Karkonoskiego Parku Narodowego.

Szczegóły dotyczące gruntów:

Powierzchnia działek: 8016 m2

Cena: 721 440 zł (90 zł/m2)

 Rodzaj działek: rolne

Media: przy drodze głównej

 Dojazd: droga utwardzona

Opis i atuty gruntów


Działka znajduje się we wsi Wojcieszyce i jest położona zaledwie 8 km od Jeleniej Góry. Do największych atutów gruntu można zaliczyć lokalizację, która umożliwia dostęp do różnorodnych zakątków województwa dolnośląskiego. Miejscowość jest oddalona zaledwie 13 km od Szklarskiej Poręby i 30 km od Świeradowa-Zdroju.

W prezentowanej ofercie, grunt został zakwalifikowany jako działka rolna. Jej powierzchnia to 8016 m2, dzięki czemu stanowi bardzo interesujący teren pod przyszłe zabudowania (po dokonaniu wszystkich formalności).

Wspaniała lokalizacja, a także charakter ziemi pozwalają na wykorzystanie działki w celach inwestycyjnych lub rekreacyjno-wypoczynkowych. Działka może być również podstawą do stworzenia tzw. second home.

Wojcieszyce to miejscowość zlokalizowana w unikatowym obszarze. Otoczona pięknymi, zielonymi terenami, w bliskim sąsiedztwie Parku Krajobrazowego i Parku Narodowego. Teren rozwiązuje odwieczny problem “Góry czy Mazury?”. Poza niewielką odległością do Karkonoszy i Gór Izerskich, z miejscowości można w 25 minut dotrzeć do jeziora Pilchowickiego i w 10 minut do Term Cieplickich.

Zarówno wieś jak i okolica są doskonałym miejscem do wypoczynku czy osiedlenia się na stałe. Lokalizacja gruntu pozwala poznać bogaty przyrodniczo i historycznie region Karkonoszy oraz Doliny Bobru. Okolica jest pełna unikatowych atrakcji dla dorosłych i dzieci, a także miejsc uzdrowiskowych. W pobliżu znajdują się piękne dolnośląskie miasta i miasteczka- Jelenia Góra, Świeradów-Zdrój, Lubomierz (tak to tu kręcono komedię “Sami Swoi”). A to wszystko z wyjątkowym widokiem na górskie szczyty. Bogata okolica przeciwstawia się nudzie w każdej porze roku.

Film

Okolica

Zamek Chojnik

Dawna warownia mieści się na szczycie góry Chojnik niedaleko Jeleniej Góry. Zamek wnosi się na wysokości 627 metrów n.p.m.

Cieplice Śląskie-Zdrój

Obecnie jest to część Jeleniej Góry, która stanowi uzdrowiskową dzielnicę miasta. Na jej terenie znajdują ujęcia wód leczniczych, a także termy.

Szklarska Poręba

Urocza, położona w sercu Karkonoszy miejscowość, która prawa miejskie otrzymała dopiero w 1959 r. To tu swój początek ma wiele znanych i mniej znanych tras turystycznych, m.in prowadząca na Śnieżkę i Szrenicę. Słynie z pocztówkowego ujęcia wodospadu, znajdującego się przy jednym ze szlaków.

Jezioro Pilchowickie

Jezioro powstał w latach 1902-1912 na rzece Bóbr. W listopadzie 1912 roku podczas uroczystego otwarcia zapory, uczestniczył cesarz Wilhelm II. Zbiornik ma długość 7 km i powierzchnię 240 ha. Nad jeziorem przebiega most kolejowy, który pozwala na podziwianie z bliska pięknego otoczenia wodnego.

Dolina Bobru

Jest to jeden z dwunastu Parków Krajobrazowych znajdujących się na obszarze Dolnego Śląska. Zajmuje powierzchnię blisko 11 tys ha i roztacza się na zróżnicowanym przyrodniczo i geologicznie terenie Kotliny Jeleniogórskiej a także Pogórza Kaczawskiego czy Izerskiego. Przez park przebiegają liczne szlaki turystyczne, które łącznie mają długość 100 km. W Parku Krajobrazowym Doliny Bobru zlokalizowano aż 8 punktów widokowych, w tym Wzgórze Krzywoustego oraz Góra Zamkowa z wieżami widokowymi.

Wybierz działkę

Skontaktuj się z nami

Masz pytania

Skontaktuj się z
naszym konsultantem!

Umów się na rozmowę
 • Numer gruntu

  Działka 227/1

 • Powierzchnia

  8 016 m2

 • Dostępna

  721 440 zł

Zobacz więcej działek

Ważne dokumenty

Raport szczegółowy dotyczący działki

Plik dokumentu

Spodobała Ci się ta osada?

Masz pytania dotyczące gruntu? Zainteresowała Cię konkretna działka?

Skontaktuj się z nami

Umów się z naszym doradcą

Skontaktuj się z nami
Zamknij

Zostaw wiadomość, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli wolisz omówić kwestie telefonicznie – zadzwoń

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

668287426