Osada nad Jeziorem Mamry

 • Jezioro

 • Klimat

 • Media

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Natalia

668 Pokaż numer Loading...
 • Imię
 • E-mail
 • Telefon
 • Treść

Podstawowe informacje

Osada została zlokalizowana w bardzo atrakcyjnej okolicy. Działki znajdują się w niewielkiej odległości od drugiego największego w Polsce - Jeziora Mamry. Grunty mają powierzchnię od 3000 m2, co pozwala na różnorodne wykorzystanie terenu, który może stanowić inwestycję lub być podstawą do późniejszej zabudowy wypoczynkowej.

Szczegóły dotyczące gruntów:

Powierzchnia działek: od 3000 m2

Cena: 267 700 (89 zł/m2)

 Rodzaj działek: rolne

Media: prąd i woda - w trakcie realizacji

 Dojazd: droga utwardzona

Opis i atuty gruntówOsada znajduje się niedaleko miejscowości Węgorzewo, we wsi Trygort. Największym atutem terenu jest niewątpliwie jego położenie, które pozwala korzystać z uroków Mazur, sportów wodnych, czy pieszych wędrówek. Dostęp do drogi krajowej nr 63 zapewnia dobrą komunikację z urokliwymi miasteczkami. Ciekawym rozwiązaniem jest także port Żeglugi Mazurskiej, który w sezonie letnim pozwala na różnorodne wyprawy pięknymi zbiornikami pojezierza.

Grunty znajdujące się w osadzie posiadają opinię o warunkach zabudowy. Powierzchnia parcel wynosi od 3000 m2, dzięki temu istnieje wiele możliwości wykorzystania ziemi - od zabudowy rekreacyjnej po przeprowadzkę na stałe, a także w celach inwestycyjnych. Działki na Mazurach od lat cieszą się coraz większym zainteresowaniem, co sprawia, że są świetną okazją lokowania kapitału.

Węgorzewo jest miejscowością o bogatej historii i świetnie rozwiniętą infrastrukturą, o czym może świadczyć pierwszy wodociąg, który zbudowano tu już w 1740 roku. Miejscowość znajduje się w malowniczym i spokojnym otoczeniu. Poza bliskim sąsiedztwem Jeziora Mamry, w pobliżu znajdują się także jeziora Stręgiel oraz Harsz.

Zarówno Węgorzewo jak i jego okolice są wspaniałym miejscem do odpoczynku, ucieczki od miejskiego zgiełku. To także doskonałe miejsce na stworzenie tak zwanego second home. Lasy otaczające mazurskie jeziora nie bez powodu nazywane są płucami naszego kraju. Bliskość natury i czyste powietrze poprawiają jakość zdrowia i pozwalają na odpowiednią regenerację. Lokalizacja działek umożliwia pełną eksplorację flory i fauny pobliskich lasów i jezior. W pobliżu nie zabraknie atrakcji dla różnych pokoleń. Warto odwiedzić pobliskie, urokliwe miasteczka czy osady mające bogatą przeszłość, jak na przykład Mamerki. Mazury to ciekawy kierunek w każdej porze roku, okazja do odpoczynku i relaksu.Film

Okolica

Jezioro Mamry

Drugie co do wielkości jezioro w Polsce, wchodzące w kompleks jezior o tej samej nazwie, jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie mazurskich jezior znane z dużej ilości wysp. Doskonałe warunki do żeglugi, piękne, zalesione brzegi i malownicza okolica zapewniają idealne warunki do wypoczynku i rekreacji.

Węgorzewo

Niewielkie miasteczko o dużym znaczeniu historycznym, pełne wartościowych zabytków, a wśród nich późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła, zamek pokrzyżacki z 1398 r. oraz ratusz z XIX wieku.

Giżycko

Miasto położone nad jeziorami Niegocin, Kisajno, Tajty i Wojsak, często nazywane stolicą polskiego żeglarstwa i jedno z najpopularniejszych miejsc na Mazurach. Tereny otaczające miasto stanowią wymarzone miejsce do uprawiania aktywnej turystyki i sportów wodnych.

Jezioro Siedmiu Wysp

Przyrodniczy skarbiec gminy Węgorzewo, rezerwat faunistyczny obejmujący jezioro Oświn i teren wokół akwenu. Niezliczone torfowiska, rozlewiska, bagna, lasy i łąki składają się na wyjątkowe ustronie pełne rzadkich gatunków ptaków.

Jezioro Harsz

Malowniczy akwen o powierzchni 216 ha otoczony pięknymi łąkami oraz polami uprawnymi. Jezioro znajduje się bardzo blisko Wielkiego Szlaku Jezior Mazurskich, jednak nie jest z nim połączone, dzięki czemu jego okolice są pełne ciszy i spokoju.

Mamerki

Osada leśna, w której znajduje się jeden z najlepiej zachowanych w Polsce kompleks bunkrów z okresu II wojny światowej. Korytarze i wnętrza schronów są niezniszczone i chętnie odwiedzane przez turystów.

Wybierz działkę

Skontaktuj się z nami

Masz pytania

Skontaktuj się z
naszym konsultantem!

Umów się na rozmowę
 • Numer gruntu

  działki 159/15-31

 • Powierzchnia

  3000 m2

 • Dostępna

  267 700 zł

Zobacz więcej działek

Ważne dokumenty

Opinia Warunków Zabudowy.pdf

Plik dokumentu

MPZP - mapa.pdf

Plik dokumentu

Zmiana studium uwarunkowań i kierunków MPZP.pdf

Plik dokumentu

Spodobała Ci się ta osada?

Masz pytania dotyczące gruntu? Zainteresowała Cię konkretna działka?

Skontaktuj się z nami

Umów się z naszym doradcą

Skontaktuj się z nami
Zamknij

Zostaw wiadomość, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli wolisz omówić kwestie telefonicznie – zadzwoń

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

668287426