Dodaj ogłoszenie
Osada Gościnna. Działki z widokiem na Śnieżkę
| 2 minuty czytania | ocena artykułu 5.0 (1)

Osada Gościnna. Działki z widokiem na Śnieżkę

Szymon Matuszyński

Szymon Matuszyński

Jeżeli marzysz o posiadaniu działki budowlanej w pięknej i malowniczej okolicy z widokiem na góry, to Osada Gościnna może być idealnym wyborem. Zlokalizowany na terenie Wojcieszyc, kilkaset metrów od granicy Jeleniej Góry z panoramą na otaczającą całą kotlinę Karkonosze nowoczesny kompleks to unikat w skali tej części Dolnego Śląska. Zarówno pod względem turystycznym, jak i inwestycyjnym. 

Czy można łączyć efektywne lokowanie kapitału z czerpaniem korzyści z turystycznych atrakcji okolicy? Czy można inwestować pieniądze oczekując zysków w postaci dochodu pasywnego? Oczywiście, że tak. I właśnie jednym z rozwiązań umożliwiającym to wszystko są działki inwestycyjne w atrakcyjnej turystycznie okolicy, takie jak Osada w Wojcieszycach. 

Turystyczny potencjał okolicy 


Położenie Osady Gościnnej to jeden z jej najważniejszych atutów. Jest zlokalizowana niespełna 350 m od granic Jeleniej Góry, w gminie Stara Kamienica, w miejscowości Wojcieszyce. Co jednak kluczowe - z gruntów rozpościera się panoramiczny widok na najwyższe pasmo Sudetów - Karkonosze z królującą nad nimi Śnieżką. Przyszli mieszkańcy, będą więc mieli możliwość cieszenia się zarówno pięknem przyrody i natury, jak również bliskością samego miasta. 

Dla miłośników aktywnego wypoczynku w Karkonoszach znajduje się wiele szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności. Piesze wędrówki, rowerowe wycieczki, nordic walking czy jazda na nartach to tylko niektóre z możliwości, jakie oferuje ten region. 

Karkonosze również niezwykłe bogactwo pod względem flory i fauny. W wielu miejscach znajdują się rezerwaty przyrody, większośc pasma leży w granica Karkonoskiego Parku Narodowego, z którym niemal graniczy osada. Warto podkreślić, że te góry to jeden z wielu turystycznych atutów całej okolicy. 

Jedynie 6 minut od Osady znajduje się Holiday Park & Resort Uzdrowisko Cieplice Zdrój. Niewiele dalej znajduje się malowniczy Park Krajobrazowy Doliny Bobru, Szlak Wygasłych Wulkanów, mnóstwo zamków, pałaców i zabytków architektury. 

Działki inwestycyjne w górach 


Teren inwestycji obejmuje powierzchnię 58 315 m2 (w tym 11 176 m2 powierzchni dróg wewnętrznych), która objęta jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Na całość projektu składają się działki o powierzchniach od 500 m2 do 1292 m2 i o dwóch rodzajach w odniesieniu do MPZP: mieszkaniowe oraz mieszkaniowo-usługowe. Oczywiście Każda z nich posiada unikatowy widok na Karkonosze.  5,83 ha gruntu z MPZP (miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego) przeznaczone na cele mieszkaniowe i mieszkaniowo-usługowe.

W procesie akceleracji gruntu do każdej działki doprowadzona zostanie woda, kanalizacja, oraz prąd, projekt zakłada oczywiście również budowę dróg wewnętrznych w Osadzie. Charakterytyka gruntów i dostępna infrastruktura zakładają również możliwość podłączenia internetu światłowodowego. Do działek prowadzi dogodny dojazd drogą krajową S3. 

O historii Wojcieszyc słów kilka


Wojcieszyce to niewielka miejscowość położona w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim, niedaleko miasta Jelenia Góra. Choć może wydawać się niepozorna, to ma bogatą historię, która sięga czasów średniowiecza.

Pierwsza wzmianka o Wojcieszycach pochodzi z XIII wieku, kiedy to wieś należała do cystersów z Lubiąża. W kolejnych wiekach miejscowość przechodziła z rąk do rąk, aż w końcu stała się własnością jednej z najbardziej znanych polskich rodzin szlacheckich – Bnińskich. To właśnie w Wojcieszycach znajduje się pałac, który był ich siedzibą.

Pałac w Wojcieszycach (zwany również Zamkiem Wojcieszyckim) został wybudowany w stylu neoklasycznym pod koniec XVIII wieku. Jest to trzypiętrowy budynek z pięknymi detalami architektonicznymi i ogromnym parkiem wokół niego. Wnętrze pałacu zachowało się w bardzo dobrym stanie i jest dowodem na wykwintny gust dawnych właścicieli. Obecnie pałac jest częściowo udostępniony dla turystów i można go zwiedzać.

Wojcieszyce słyną również z innych zabytków. Jednym z nich jest kościół parafialny pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Został on zbudowany na przełomie XVIII i XIX wieku w stylu neobarokowym. Wnętrze kościoła zdobią piękne freski, które przyciągają uwagę zwiedzających. 

 

Interesuje Cię Osada w Wojcieszycach? Sprawdź naszą ofertę. [LINK]

 
Oceń artykuł
Buylando Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej?

Dołącz do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowymi ofertami i aktualnościami na naszym blogu

Formularz kontaktowy

Zamknij

Wypełnij formularz Oddzwonimy do Ciebie!

Śpieszy Ci się? Zadzwoń do konsultanta

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

+48 796 787 167

Szukasz działki w konkretnej lokalizacji?

Znajdziemy ją dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w celu znalezienia odpowiedniej oferty.

Zamknij