Dodaj ogłoszenie
Zakochaj się w Jeleniej Górze - Stolicy Karkonoszy
| -1 minuty czytania | ocena artykułu 5.0 (1)

Zakochaj się w Jeleniej Górze - Stolicy Karkonoszy

Karol Bocheński

Karol Bocheński


Odkryj Jelenią Górę - Perłę Wśród Gór i Miast Pełnych Jeleni


Biel jeleni na tle zielonych gór, góralska muzyka dobiegająca z tawern w Jeleniej Górze, zapach pieczonego jagnięcia roznoszący się po jeleniogórskich ulicach – są to krople tej magicznej mikstury, jaką jest Jelenia Góra.


Rozwój miasta na tle swojej bogatej historii


Pierwsze osady na terenach obecnej Jeleniej Góry powstawały już we wczesnym średniowieczu. Początek dał im słowiański gród, wybudowany na przełomie X i XI wieku, za czasów Bolesława Krzywoustego. W 1392 roku, Jelenia Góra przeszła pod panowanie czeskich Luksemburgów, co zaważyło na jej dalszym losie.


Jagniątków i Sobieszów – klejnoty Jeleniej Góry


Dzielnice Jagniątków i Sobieszów słyną ze swoich zabytków i unikalnej atmosfery. Te miejskie oazy zapewnią Ci niezapomniane chwile i możliwość spokojnego wytchnienia od zgiełku codziennego życia. Sobieszów, dawniej samodzielna osada, obecnie składa się z modernistycznych domów i zabytkowych willi, które zapierają dech w piersiach. Natomiast Jagniątków, z jego kameralnymi uliczkami i starymi domami, przyciąga swoim urokiem.


Zwiedzaj zabytki i uczestnicz w festiwalach


Od średniowiecznego grodu do współczesnego miasta pełnego atrakcji, Jelenia Góra zawsze była miejscem, gdzie historia i kultura przeplatają się z dzisiejszym życiem. Zamek Chojnik, jeden z najważniejszych zabytków w regionie, czy kościół świętych Erazma i Pankracego w Cieplicach, to tylko niektóre z wielu miejsc, które można zwiedzić. Jelenia Góra przyciąga również amatorów sztuki dzięki festiwalowi teatrów ulicznych, skupiającym miłośników teatru z całego świata.


Zamieszkaj w Jeleniej Górze - Miasteczku z tradycjami


Jelenia Góra to miasto, które oferuje nie tylko piękne scenerie i ciekawe zabytki, ale także doskonałe warunki do życia. Szkoły, placówki zdrowia, sklepy, kawiarnie - wszystko w zasięgu ręki. Zabytkowy rynek pełen jest kolorowych kamienic, które kryją w sobie wiele restauracji, kawiarni i sklepów. Codzienne życie w Jeleniej Górze to możliwość korzystania z wielu form spędzania wolnego czasu. Do dyspozycji mieszkańców są korty tenisowe, place zabaw dla dzieci, kina i teatry.


Ostatnie słowa? Jelenia Góra została stolicą powiatu jeleniogórskiego już w 1975 roku, przenosząc się wówczas do grona miast na prawach powiatu. Powiat jeleniogórski to dzisiaj miejsce o rozbudowanej sieci rynków zbytu, jest to także miejsce, gdzie rozwój miasta już od wielu lat idzie wparowem. Dlatego właśnie Jelenia Góra stała się miejscem, które z powodzeniem przyciąga nowych mieszkańców i turystów z całego świata. Jelenia Góra czeka. A Ty? Czy już pakujesz walizki?

Oceń artykuł
Buylando Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej?

Dołącz do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowymi ofertami i aktualnościami na naszym blogu

Formularz kontaktowy

Zamknij

Wypełnij formularz Oddzwonimy do Ciebie!

Śpieszy Ci się? Zadzwoń do konsultanta

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

+48 796 787 167

Szukasz działki w konkretnej lokalizacji?

Znajdziemy ją dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w celu znalezienia odpowiedniej oferty.

Zamknij