W jakie grunty warto inwestować? Działki inwestycyjne w Osadzie Pokój jako lokata kapitału

Natalia

Natalia 1 miesiąc temu | 3 minuty czytania

W jakie grunty warto inwestować? Działki inwestycyjne w Osadzie Pokój jako lokata kapitału

Szalejąca inflacja na poziomie 12,3% i powiązane z nią wzrosty cen powodują realny spadek wartości naszych oszczędności. Boisz się, że Twoje pieniądze zbyt szybko tracą wartość? Obecna sytuacja nie uspokaja i zmusza Polaków do szukania bezpiecznych i potencjalnie rentownych lokat kapitału. Inwestycyjny charakter posiadania własnej posiadłości, a w szczególności działek i gruntów, to trend, który od wielu lat nabiera rozpędu. Do tego stopnia, że wiele osób zastanawia się nad tego rodzaju formą inwestycji.


Czy nieruchomości to dobra lokata kapitału? Jakie grunty wybierają inwestorzy?


Nieruchomości to jedna z popularniejszych inwestycji pozwalających na bezpieczne ulokowanie kapitału i jedna z bardziej opłacalnych w czasie galopującej inflacji i niestabilnej sytuacji na świecie. Jednak jeśli chcesz, żeby Twoja nieruchomość inwestycyjna przyniosła oczekiwany zysk, musisz wiedzieć, które z nich są warte zainwestowania oraz przede wszystkim, jak robić to skutecznie. Nieruchomości pod wynajem krótko- lub długoterminowy? Flipy? Czy może inwestowanie w lokale użytkowe lub nieruchomości komercyjne? Rynek zapewnia wiele różnych form inwestowania, ale która z nich jest najkorzystniejsza?


Ziemia to dobro ograniczone, którego nie można wyprodukować ani powiększyć. W zależności od lokalizacji, w ciągu kilku lat kupno działki może przynieść nawet kilkadziesiąt procent zysku. Interesujący raport sporządzono dla portalu Bankier.pl, „Pulsu Biznesu” i Cenatorium. Wynika z niego, że działki w województwie małopolskim, wielkopolskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim podrożały w I kwartale 2021 r. o 19,8 do 23,8% w porównaniu z I kwartałem 2020 r. W pozostałych województwach wzrost cen był kilkuprocentowy. Wszystko to przez wysoki ostatnimi czasy popyt na budowę domów jednorodzinnych zarówno po stronie inwestorów indywidualnych, jak i deweloperów.


Osada w gminie Pokój (Stobrawska Ostoja), jako przykład gruntów inwestycyjnych


Osada Pokój to teren inwestycyjny o powierzchni 16,3 ha zlokalizowany w otulinie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego w województwie opolskim, podzielony na 122 działki budowlane, które są uwzględnione w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego z wydanymi warunkami zabudowy. Działki znajdują się zaledwie 30 km od Opola i Namysłowa. Powstała celem stworzenia dla inwestorów tzw. inwestycji antyinflacyjnej. Cena od 44 100 zł za 900 m2 ziemi budowlanej tworzy doskonałą ofertę inwestycyjną, której wartość wzrośnie w ciągu kilku lat.


Stobrawska Ostoja to enklawa miejska znajdująca się w gminie Pokój, zgłoszonej przez Wójta jako region zdrowotny ze względu na bogate źródła wód leczniczych. Miejsce to oferuje liczne wydarzenia kulturalne oraz atrakcje turystyczne, takie jak Zabytkowy Park w Pokoju. Na wyciągnięcie ręki znajdują się elementy infrastruktury takie jak: sklepy, apteki, szkoły, punkty medyczne oraz restauracje i karczmy.


Gdzie znaleźć atrakcyjne działki inwestycyjne na sprzedaż?


Oferta działek na sprzedaż dostępna w Buylando zawiera m.in. grunty inwestycyjne na sprzedaż położone w miejscowościach o dużych walorach krajobrazowych i przyrodniczych. Ogłoszenia, takie jak duża działka z linią brzegową Jeziora Kiersztanowskiego, stanowiąca doskonały teren pod biznes związany z branżą turystyczną lub działki w Osadzie Pokój w cenie 49 zł/m2, zapewniają ogromny wachlarz możliwości w zależności od aktualnie posiadanych oszczędności. Nie musisz posiadać sześciocyfrowych kwot na swoim koncie bankowym, żeby zacząć inwestować.

Masz działkę na sprzedaż?

Dodaj ogłoszenie za darmo!

Weź udział w programie "Polskie grunty" - wystaw swoją działkę na sprzedaż w serwisie Buylando!

Dowiedz się więcej
Zdjęcia z drona

Gwarancja najniższej ceny

Na Buylando znajdziesz najpiękniejsze grunty w atrakcyjnych lokalizacjach w całej Polsce.

Sprawdź oferty
Dzierżawa ziemi rolnej. Na czym polega dzierżawa gruntów rolnych?

Dzierżawa ziemi rolnej. Na czym polega dzierżawa gruntów rolnych?

Dzierżawa to często spotykany sposób użytkowania gruntów rolnych zawierany p...

Natalia

Natalia 6 dni temu | 3 minuty czytania

Decyzja o warunkach zabudowy. Kiedy jest potrzebna i jak ją uzyskać?

Decyzja o warunkach zabudowy. Kiedy jest potrzebna i jak ją uzyskać?

Zanim dojdzie do wybudowania jakiejkolwiek infrastruktury na działce, każdego właściciela...

Natalia

Natalia 1 tydzień temu | 4 minuty czytania

Czym jest strefa ciszy na jeziorze i jakie kary grożą za jej zakłócanie?

Czym jest strefa ciszy na jeziorze i jakie kary grożą za jej zakłócanie?

Jesteś zapalonym żeglarzem? Uwielbiasz ciszę i relaks związany z przemierzaniem spokojnych...

Natalia

Natalia 1 tydzień temu | 4 minuty czytania

Buylando Newsletter
Chcesz wiedzieć więcej?

Dołącz do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowymi ofertami i aktualnościami na naszym blogu

Loading...
Zamknij

Zostaw wiadomość, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli wolisz omówić kwestie telefonicznie – zadzwoń

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

668287426