Stobrawska Ostoja - Osada Pokój

 • Klimat

 • Natura

 • Spacery

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Natalia

668 Pokaż numer Loading...
 • Imię
 • E-mail
 • Telefon
 • Treść

Podstawowe informacje

Kompleks działek budowlanych znajdujących się w otulinie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego - największego w województwie opolskim.

Szczegóły dotyczące gruntów:

Powierzchnia działek: od 900 m2

Cena: od 44 100 (49 zł/m2)

Rodzaj działek: budowlane

Media: woda i prąd - w granicach działki

Dojazd: droga utwardzona

Opis i atuty gruntów


Osada składa się z 119 działek budowlanych oraz 3 działek usługowych w osadzie o łącznej powierzchni 16,3 ha zlokalizowanej w otulinie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Atrakcyjna okolica umożliwia podziwianie walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych regionu poprzez uprawianie turystyki pieszej, rowerowej, konnej oraz kajakowej. W okolicy nieruchomości znajdują się liczne atrakcje, m.in. stawy hodowlane, zabytki, trasy rowerowe oraz stadniny koni.

Grunt ujęty jest w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego na cele mieszkaniowe - aktualnie trwa podział geodezyjny na poszczególne parcele. Woda oraz prąd znajdują się w granicy działki, a kolejnym etapem inwestycji jest uzbrojenie gruntów w media. Gmina w planach przewiduje również doprowadzenie kanalizacji do inwestycji. Teren nie podlega pod KOWR, konserwatora zabytków oraz inne instytucje.

Komfortowy dojazd drogą wojewódzką Opole-Namysłów zapewnia doskonałą komunikację z większymi miastami, takimi jak oddalony o 12 km Kluczbork, czy Namysłów oraz Opole znajdujące się 30 km od osady. Dodatkowo podróż samochodem do dużych aglomeracji miejskich, takich jak Wrocław, Częstochowa, oraz Katowice, trwa około 90 minut.

Stobrawska Ostoja znajduje się w gminie Pokój, zgłoszonej przez Wójta jako region zdrowotny ze względu na bogate źródła wód leczniczych. Miejsce to oferuje liczne wydarzenia kulturalne oraz atrakcje turystyczne, takie jak Zabytkowy Park w Pokoju. Na wyciągnięcie ręki znajdują się elementy infrastruktury takie jak: sklepy, apteki, szkoły, punkty medyczne oraz restauracje i karczmy.

Dostępne są trzy rodzaje działek różniące się umiejscowieniem w osadzie:

 • działki Prestige (złoty) - posiadają linię brzegową rozlewiska lub graniczą z Parkiem Krajobrazowym,

 • działki Premium (ciemnozielony) - znajdujące się w głębi osady i posiadające destynację południową,

 • działki Standard (jasnozielony) - z destynacją północną lub południową znajdujące się na froncie osady.

Film

Okolica

Pokój

W połowie XIX stulecia miejscowość Pokój uchodziła za ważny ośrodek kulturalny. Przez pewien czas pracował tutaj światowej sławy kompozytor C.M von Weber, a działający teatr w opinii krytyków należał do najlepszych na Śląsku i stale konkurował z Teatrem Wrocławskim.

Stobrawski Park Krajobrazowy

Największy Park Krajobrazowy w województwie opolskim zajmujący powierzchnię 52 636,5 ha. Na terenie parku stwierdzono występowanie 49 gatunków roślin prawnie chronionych oraz około 130 gatunków rzadkich. Rośnie tutaj najstarsza w Polsce Sosna Wejmutka, która liczy 230 lat i 28 metrów wysokości.

Atrakcje turystyczne

Na szczególną uwagę w gminie Pokój zasługują położone w niemal każdej wsi kościoły o różnorodnej architekturze, zabytkowe kapliczki, chaty chłopskie w Domaradzkiej Kuźni i Dąbrówce Dolnej, zabytkowe domy z charakterystycznym murem pruskim w Pokoju oraz drewniana dzwonnica w Lubnowie. Znajdują się tutaj liczne ścieżki przyrodnicze i sieci punktów widokowych.

Rowery

Rowerem można tu dotrzeć do najciekawszych pod względem przyrodniczym, krajobrazowym i kulturowym miejsc. Zaproponowane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Opolu trasy rowerowe umożliwiają poznanie niezwykłych uroków Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

Wybierz działkę

Skontaktuj się z nami

Masz pytania

Skontaktuj się z
naszym konsultantem!

Umów się na rozmowę
 • Numer gruntu

  Działki 28/1-122

 • Powierzchnia

  900 m2

 • Dostępna

  41 100 zł

Zobacz więcej działek

Ważne dokumenty

Prezentacja inwestorska

Plik dokumentu

Spodobała Ci się ta osada?

Masz pytania dotyczące gruntu? Zainteresowała Cię konkretna działka?

Skontaktuj się z nami

Umów się z naszym doradcą

Skontaktuj się z nami
Zamknij

Zostaw wiadomość, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli wolisz omówić kwestie telefonicznie – zadzwoń

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

668287426