• Wystawion Wystawiono: 06/10/2022
  •  Dostępne grunty Dostępne grunty: 1

Stobrawska Ostoja - Osada Pokój

Informacje o osadzie

Kompleks działek budowlanych znajdujących się w otulinie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego - największego w województwie opolskim. Szczegóły dotyczące gruntów: Powierzchnia działek: od 628 m2 Cena: od 45 000 zł (54 zł/m2) Rodzaj działek: budowlane Media: woda i prąd - w granicach działki Dojazd: droga utwardzona

Opis i atuty gruntów

Osada składa się z 119 działek budowlanych oraz 3 działek usługowych w osadzie o łącznej powierzchni 16,3 ha zlokalizowanej w otulinie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Atrakcyjna okolica umożliwia podziwianie walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych regionu poprzez uprawianie turystyki pieszej, rowerowej, konnej oraz kajakowej. W okolicy nieruchomości znajdują się liczne atrakcje, m.in. stawy hodowlane, zabytki, trasy rowerowe oraz stadniny koni. Grunt ujęty jest w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego na cele mieszkaniowe - aktualnie trwa podział geodezyjny na poszczególne parcele. Woda oraz prąd znajdują się w granicy działki, a kolejnym etapem inwestycji jest uzbrojenie gruntów w media. Gmina w planach przewiduje również doprowadzenie kanalizacji do inwestycji. Teren nie podlega pod KOWR, konserwatora zabytków oraz inne instytucje. Komfortowy dojazd drogą wojewódzką Opole-Namysłów zapewnia doskonałą komunikację z większymi miastami, takimi jak oddalony o 12 km Kluczbork, czy Namysłów oraz Opole znajdujące się 30 km od osady. Dodatkowo podróż samochodem do dużych aglomeracji miejskich, takich jak Wrocław, Częstochowa oraz Katowice, trwa około 90 minut. Stobrawska Ostoja znajduje się w gminie Pokój, zgłoszonej przez Wójta jako region zdrowotny ze względu na bogate źródła wód leczniczych. Miejsce to oferuje liczne wydarzenia kulturalne oraz atrakcje turystyczne, takie jak Zabytkowy Park w Pokoju. Na wyciągnięcie ręki znajdują się elementy infrastruktury takie jak: sklepy, apteki, szkoły, punkty medyczne oraz restauracje i karczmy. Dostępne są trzy rodzaje działek różniące się umiejscowieniem w osadzie:

  • działki Prestige (złoty) - posiadają linię brzegową rozlewiska lub graniczą z Parkiem Krajobrazowym,
  • działki Premium (ciemnozielony) - znajdujące się w głębi osady i posiadające destynację południową,
  • działki Standard (jasnozielony) - z destynacją północną lub południową znajdujące się na froncie osady.

Koszty wykonania dróg wewnętrznych i części wspólnych rozłożone są na wszystkich właścicieli działek, co pozwala na osiągnięcie niższych kosztów związanych z ich wykonaniem. Do ceny gruntów należy doliczyć koszty udziału w częściach wspólnych w wysokości 9420 zł brutto.

Czytaj więcej

Okoliczne atrakcje

Odkrywaj najciekawsze miejsca w okolicy i przekonaj się jakie atrakcje czekają na właścicieli gruntów

Wybierz swoją działkę

Nr działki Powierzchnia Status Cena
Działki 28/1-122 683 m2 Dostępna od 45 000 zł

Ważne dokumenty

Prezentacja inwestorska Plik dokumentu

Raport

Raport dotyczący działki.pdf

Co znajdziemy w raporcie?

Poznaj szczegóły

Spodobała Ci się ta osada?

Masz pytania dotyczące gruntu?

Zainteresowała Cię konkretna działka?

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas, aby uzyskać więcej informacji

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Zamknij

Wypełnij formularz Oddzwonimy do Ciebie!

Śpieszy Ci się? Zadzwoń do konsultanta

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

+48 668 287 426