Gdzie stanie Twój second home? Sprawdź najlepsze lokalizacje pod swoją nieruchomość

Monika

Monika 1 miesiąc temu | 4 minuty czytania

Gdzie stanie Twój second home? Sprawdź najlepsze lokalizacje pod swoją nieruchomość

Coraz więcej z nas poszukuje miejsc, w których będziemy mogli odetchnąć od codziennego zgiełku miasta, do którego będzie można uciec w każdej wolnej chwili, na wakacje na weekend, przestrzeni, do której zaprosimy swoich przyjaciół i bliskich. Rynek second home w Polsce ma się coraz lepiej. Coraz częściej przyszli nabywcy chcą inwestować więcej w wakacyjne posiadłości niż w mieszkanie czy apartament w środku miasta. Jaka lokalizacja będzie najlepsza pod Twój drugi dom? Możliwości jest naprawdę wiele.


Second home — Twoje miejsce na ziemi


W ostatnim czasie mogliśmy się przekonać, jak ważna jest możliwość obcowania z naturą, ucieczki do miejsc, w której będziemy mogli spędzać dużą ilość czasu, pracować, odpoczywać, rozmyślać. Pandemia koronawirusa zmusiła wielu z nas do spędzania czasu na home office, nakazała pozostanie w domach nie pozostawiając wyboru. Miejskie blokowiska dla niektórych stały się swego rodzaju więzieniem, dlatego zjawisko second home — pozyskania swojej drugiej nieruchomości stało się coraz popularniejsze w różnych środowiskach dla wszystkich tych, którzy posiadają odpowiednie środki lub mogą pozwolić sobie na kredyt. To rozwiązanie, z którego zaczęli korzystać nie tylko przedstawiciele klasy premium. Rynek nieruchomości pozostał otwarty dla wszystkich, a możliwości pozyskania swojego drugiego domu jest wiele.


Najlepsze lokalizacje na Twój second home


Gdzie szukać miejsca, w którym powstanie Twój kolejny dom? Jeśli ma to być miejsce, w którym będziesz odpoczywać wraz z rodziną i przyjaciółmi, lub w każdej wolnej chwili uciekniesz w to miejsce, aby nabrać dystansu i oddechu, warto wybrać przestrzeń, która będzie blisko natury, pięknych miejsc, dzięki którym miło spędzisz czas. W tym celu warto sprawdzić oferty działek na sprzedaż, które znajdują sie w pobliżu gór, jezior, czy morza. Działki do dostępem do linii brzegowej mazurskich jezior, grunty rolne w Górach Sowich, działki budowlane w województwie zachodniopomorskim — wybierając lokalizację zwróć uwagę na okoliczności przyrody panujące w danym miejscu, dostęp do atrakcji i punktów rekreacyjnych, najważniejszych punktów usługowych. Wybierz miejsce, które zawsze ciągnęło Cię do siebie. Zamieszkaj tam, gdzie czujesz się po prostu jak w domu.


Second home to inwestycja w przyszłość


Niezależnie od tego, jak potoczą się losy związane z zakupem Twojej drugiej lub kolejnej nieruchomości, zawsze znajdzie się dobra okazja inwestycyjna, aby wykorzystać dany obiekt. Nawet jeśli nie będziesz spędzać w domu większości swojego wolnego czasu, możesz oddać go na tymczasowy wynajem. To świetna forma inwestycji i tak naprawdę czysty zysk. W czasie w którym nie przebywasz w domu, możesz udostępnić go turystom. Z tego względu również warto wybrać działkę, która znajduje się na malowniczych terenach z dostępem do różnych punktów rekreacyjnych czy rozrywkowych, takich jak możliwość wypożyczenia rowerów wodnych, nart, możliwość korzystania z letnich i zimowych kursów. W każdej chwili możesz zdecydować o zaprzestaniu wynajmu i podporządkować przestrzeń pod swoje własne zapotrzebowanie. Niezależnie od tego, czy na swój drugi dom wybierzesz mieszkanie z rynku wtórnego, czy pustą gotową pod budowę nieruchomości działkę, możliwości inwestycyjnych jest wiele, a jedną z nich jest stworzenie swojego wymarzonego domku letniskowego w malowniczej okolicy, w otoczeniu lasów, góry czy jezior.

Masz działkę na sprzedaż?

Dodaj ogłoszenie za darmo!

Weź udział w programie "Polskie grunty" - wystaw swoją działkę na sprzedaż w serwisie Buylando!

Dowiedz się więcej
Zdjęcia z drona

Gwarancja najniższej ceny

Na Buylando znajdziesz najpiękniejsze grunty w atrakcyjnych lokalizacjach w całej Polsce.

Sprawdź oferty
Dzierżawa ziemi rolnej. Na czym polega dzierżawa gruntów rolnych?

Dzierżawa ziemi rolnej. Na czym polega dzierżawa gruntów rolnych?

Dzierżawa to często spotykany sposób użytkowania gruntów rolnych zawierany p...

Natalia

Natalia 6 dni temu | 3 minuty czytania

Decyzja o warunkach zabudowy. Kiedy jest potrzebna i jak ją uzyskać?

Decyzja o warunkach zabudowy. Kiedy jest potrzebna i jak ją uzyskać?

Zanim dojdzie do wybudowania jakiejkolwiek infrastruktury na działce, każdego właściciela...

Natalia

Natalia 1 tydzień temu | 4 minuty czytania

Czym jest strefa ciszy na jeziorze i jakie kary grożą za jej zakłócanie?

Czym jest strefa ciszy na jeziorze i jakie kary grożą za jej zakłócanie?

Jesteś zapalonym żeglarzem? Uwielbiasz ciszę i relaks związany z przemierzaniem spokojnych...

Natalia

Natalia 1 tydzień temu | 4 minuty czytania

Buylando Newsletter
Chcesz wiedzieć więcej?

Dołącz do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowymi ofertami i aktualnościami na naszym blogu

Loading...
Zamknij

Zostaw wiadomość, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli wolisz omówić kwestie telefonicznie – zadzwoń

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

668287426