Jezioro Dobskie - Mazury z Twoich marzeń

Monika

Monika 2 tygodnie temu | 3 minuty czytania

Jezioro Dobskie - Mazury z Twoich marzeń

Marzy Ci się własny kawałek przestrzeni na Mazurach? Od dawna planujesz zakup działki budowlanej i szukasz odpowiedniego miejsca? Chcesz na stałe zamieszkać na Mazurach, a może planujesz budowę domku letniskowego, do którego wraz z bliskimi wracać będziesz w wolnym czasie? Sprawdź, jakie możliwości daje Osada nad Jeziorem Dobskim. Poznaj jej najlepsze zalety i zdecyduj, co stworzysz już wkrótce na jej terenie.


Jezioro Dobskie — Twoje miejsce na Mazurach


Wyjątkowe krajobrazy wielkich jezior mazurskich przyciągają do siebie rzesze zainteresowanych odbiorców, którzy mają co do danej lokalizacji różne plany. Osada nad Jeziorem Dobskim to miejsce nie tylko o wyjątkowych walorach turystycznych, ale również przestrzeń, którą możesz zagospodarować pod własną inwestycję. Jezioro to zwane dawniej Doba, znajduje się w gminie Giżycko i zajmuje południową część kompleksu jeziora Mamry. Osiąga ono średnią głębokość 7,9 m. Jego owalny kształt wyróżniają dwie zatoki. Obiekt objęty jest strefą ciszy, a linia brzegowa w większości porośnięta jest roślinami wynurzonymi. Liczne wyspy dodają uroku całej tej niezwykłej przestrzeni.

Wysoki Ostrów to wyspa, która jest miejscem lęgowym czapli i kormoranów. Gilma może pochwalić się zaś historycznym rysem, który wskazuje na obecność w tym miejscu grodziska Galindów. Lipka, Ilmy Wielkie, Wyspa Heleny, to kolejne wysepki Jeziora Dobskiego, która w niezwykły sposób urozmaicają całą przestrzeń. Ze względu na wyjątkowe twory przyrody jezioro stało się rezerwatem, dzięki czemu miejsca lęgowe oraz pomniki przyrodnicze są chronione. Na północnej części półwyspu znajdującego się przy jeziorze utworzony został z kolei Rezerwat Głazowisko Fuledzki Róg. Duża liczba głazów na brzegach dodatkowo urozmaica przestrzeń. Liczne obiekty przyrodnicze sprawiają, że okolica tego miejsca staje się bardzo atrakcyjna dla wszystkich tych, którzy kochają być w zgodzie z naturą i żyć według rytmu, jaki ona wyznacza. To jednak nie tylko rośliny, ale i liczne gatunki zwierząt, ptactwa wodnego, które upodobało sobie to właśnie miejsce do powiększania swojego stada.


Sprawdź, jak spędzać czas w tym miejscu


Działki położone nad jeziorem to przestrzeń odpoczynku, miejsce wiosennych i jesiennych wędrówek w poszukiwaniu nowego życia, jakie rodzi się w wyniku naturalnego rozwoju przyrodniczego. Z poszanowaniem dla natury możesz korzystać z miejsc biwakowych w tej okolicy. Położone w niedalekiej odległości miasteczka sprawiają, że możesz być blisko natury, a jednocześnie nie rezygnować z dóbr, jakie daje dostęp do cywilizacji. Decydując się na zakup działki w tym miejscu, możesz liczyć na utworzenie wewnętrznych dróg, które umożliwią swobodną komunikację pomiędzy poszczególnymi miejscami. Częściowe wzniesienie terenu wpływa dodatkowo na walory estetyczne tego miejsca i nadaje mu jeszcze większego klimatu. Jezioro Dobskie i jego okolica zachęcają do licznych wycieczek, aktywności turystycznych i wypoczynkowych oraz żeglugi.


Szeroki wybór mazurskich działek — miejsce pod Twoją inwestycję.


Obszerna powierzchnia jeziora oznacza również znaczną przestrzeń do inwestycji. Możesz wybrać taką działkę, która odpowiada Ci pod względem powierzchniowym i możliwościami zagospodarowania. To tutaj możesz powracać w wolne dni, odpoczywać od zgiełku miasta i cieszyć się obcowaniem z przyrodą i jej przeróżnymi gatunkami roślin i zwierząt otaczających jezioro. Sprawdź ceny poszczególnych miejsc i ciesz się na stałe tym, co daje ten wyjątkowy rezerwat przyrody oraz okoliczne sąsiedztwa.

Masz działkę na sprzedaż?

Dodaj ogłoszenie za darmo!

Weź udział w programie "Polskie grunty" - wystaw swoją działkę na sprzedaż w serwisie Buylando!

Dowiedz się więcej
Zdjęcia z drona

Gwarancja najniższej ceny

Na Buylando znajdziesz najpiękniejsze grunty w atrakcyjnych lokalizacjach w całej Polsce.

Sprawdź oferty
Zakup nieruchomości bez księgi wieczystej. Jak sprawdzić działkę przed zakupem?

Zakup nieruchomości bez księgi wieczystej. Jak sprawdzić działkę przed zakupem?

Z rok na rok na rynku nieruchomości spada liczba działek, które nie zostały objęte...

Natalia

Natalia 4 dni temu | 4 minuty czytania

W jakie grunty warto inwestować? Działki inwestycyjne w Osadzie Pokój jako lokata kapitału

W jakie grunty warto inwestować? Działki inwestycyjne w Osadzie Pokój jako lokata kapitału

Szalejąca inflacja na poziomie 12,3% i powiązane z nią wzrosty cen powodują realny spadek...

Natalia

Natalia 1 tydzień temu | 3 minuty czytania

10 najczęściej zadawanych pytań dotyczących nieruchomości gruntowych (FAQ)

10 najczęściej zadawanych pytań dotyczących nieruchomości gruntowych (FAQ)

Kupno nieruchomości pod budowę domu to jeden z najważniejszych etapów całego proces...

Natalia

Natalia 1 tydzień temu | 5 minuty czytania

Buylando Newsletter
Chcesz wiedzieć więcej?

Dołącz do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowymi ofertami i aktualnościami na naszym blogu

Loading...
Zamknij

Zostaw wiadomość, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli wolisz omówić kwestie telefonicznie – zadzwoń

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

668287426