Dodaj ogłoszenie
Dom 70 m2 bez pozwolenia: Realizacja marzeń w zgodzie z Polskim Ładem
| 3 minuty czytania

Dom 70 m2 bez pozwolenia: Realizacja marzeń w zgodzie z Polskim Ładem

Karol Bocheński

Karol Bocheński


Dom do 70 m2 bez pozwolenia: Realizacja marzeń w zgodzie z Polskim Ładem


Kiedy marzenia o własnym kącie zaczynają przeradzać się w konkretne plany, jedna myśl może wywołać nie lada ból głowy – formalności związane z budową domu. Ale co, jeśli powiem Ci, że istnieje sposób na to, by śmiało przejść do działania, omijając biurokratyczne labirynty? Tak jest! W Polsce można wybudować dom do 70 m2 na zgłoszenie, bez konieczności wyrabiania pozwolenia na budowę. Brzmi jak muzyka dla Twoich uszu? To tylko początek dobrej wiadomości!


Dom do 70m2 – Jak to działa?


Zacznijmy od tego, że nie jest to żadna czarna magia ani furtka prawna. To po prostu efekt zmian w przepisach, które wprowadza Polski Ład. Dzięki temu, zamiast czekać miesiącami na zielone światło od urzędników, na Twojej działce pojawi się dom marzeń, a Ty zaoszczędzisz czas i nerwy. Wystarczy przemyślany gotowy projekt domu i zgłoszenie do starostwa – i voilà! Ale zanim to zrobisz, musisz znać kilka kluczowych zasad.


70 m2 bez pozwolenia – Co musisz wiedzieć planując budowę domu bez pozwolenia?  • Pierwsza sprawa to projekt domu. Musi on spełniać standardy określone dla budynków mieszkalnych. Nie możesz więc wybrać byle jakiego planu i stawiać na oślep.

  • Powierzchnia zabudowy – to magiczne 70 m2, które otwiera przed Tobą drzwi do szybszej realizacji marzeń. Pamiętaj, że to maksimum, które obejmuje wszystkie kondygnacje.

  • Chociaż unikasz papierkowej zawieruchy, to i tak musisz złożyć zgłoszenie z załączonym projektem do właściwego starostwa co najmniej 21 dni przed planowanym rozpoczęciem robót. No i oczywiście czekać na ewentualne zastrzeżenia.


Zabudowa na zgłoszenie – Jakie formalności?


Formalności są, ale w porównaniu z tradycyjnym procesem uzyskiwania pozwolenia na budowę, to pikuś. Przy zgłoszeniu musisz dostarczyć projekt budowlany, który uwzględnia warunki zabudowy lub wskazania z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jeśli taki istnieje dla Twojej działki. Nie możesz też zapomnieć o oświadczeniu, że projekt spełnia wymogi prawne oraz o zaświadczeniu o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.


Gotowe projekty domów do 70 m2 – Twoja droga na skróty


Wybierając gotowy projekt, oszczędzasz nie tylko na kosztach projektanta, ale i czasie. Na rynku dostępne są setki, jeśli nie tysiące opcji. Od malutkich, ale funkcjonalnych domków, po prawdziwe perełki z poddaszem, które wykorzystują każdy centymetr przestrzeni. Wybór należy do Ciebie, ale pamiętaj, by projekt był zgodny z prawem i pasował do charakterystyki Twojej działki.


Budowa domu – Krok po kroku  1. Zacznij od znalezienia odpowiedniej działki. Musi mieć dostęp do drogi i być uzbrojona, albo przynajmniej mieć możliwość uzbrojenia w niezbędną infrastrukturę.

  2. Wybierz projekt domu. Zastanów się, czy chcesz dom parterowy, czy z poddaszem użytkowym. Kształt dachu, wielkość okien, rozmieszczenie pomieszczeń – to wszystko ma znaczenie.

  3. Złóż zgłoszenie w starostwie. Dołącz wszystkie wymagane dokumenty i projekty.

  4. Gdy zgłoszenie przejdzie, możesz rozpocząć budowę. Nie zapomnij o prowadzeniu dziennika budowy i zatrudnieniu kierownika budowy, który będzie nadzorował prace.


Czy warto postawić dom do 70m2 bez pozwolenia? Odpowiedź jest prosta jak budowa cepa – jak najbardziej! Jeśli masz ochotę na szybką realizację własnego zakątka bez zbędnej biurokracji, to opcja domu na zgłoszenie jest jak znalezienie złotej rybki w stawie pełnym piranii. Dzisiaj to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale również możliwość spełnienia marzeń o własnym domu z ogródkiem, gdzie będziesz mógł odpocząć od miejskiego zgiełku.


 

Oceń artykuł
| 2 minuty czytania

Co to jest najem okazjonalny?

Co to jest najem okazjonalny?  Szukasz mieszkania do wynajęcia? A może posiadasz nie...

Karol Bocheński

Karol Bocheński

| 2 minuty czytania

Umowa najmu okazjonalnego

Umowa najmu okazjonalnego - pułapka czy bezpieczeństwo? Wynajmujesz mieszkanie? A może je...

Karol Bocheński

Karol Bocheński

Buylando Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej?

Dołącz do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowymi ofertami i aktualnościami na naszym blogu

Formularz kontaktowy

Zamknij

Wypełnij formularz Oddzwonimy do Ciebie!

Śpieszy Ci się? Zadzwoń do konsultanta

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

+48 796 787 167

Szukasz działki w konkretnej lokalizacji?

Znajdziemy ją dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w celu znalezienia odpowiedniej oferty.

Zamknij